Doof de politie zijn zooveel mogelijk maatregelen aan gevoerd om de elandestine-prostitutie tegen te gaan. h. Toezigt op de levensmiddelen. Tegen den verkoop van onrijp fruit en bedorven eet waren wordt gewaakt, terwijl tevens op het verkoopen van visch toezigt wordt gehouden. Tot uitvoering van de verordening van 30 September 1878 (Gemeenteblad No. 12), aangaande de keuring cn verkoop van levend vee, vleesch, spek enz, is indertijd een keurmeester benoemd op eene jaarwedde van f 300. Aan deze verordening wordt zoo streng mogelijk de hand gehouden. De stallen en slagtplaatsen laten bij eenige slagers veel te wenschen over. Het gehalte van de melk is aanmerkelijk verbeterd, hetgeen •moet worden toegeschreven aan de concurentie, welke in het leven is geroepen door de oprigting der Zutphensche Melkinrigtingwelke ten doel beeft den in- en verkoop van zuivere melkvoor zooveel noodig de bereiding en den verkoop van boter en karnemelk en hetgeen verder in het belang van genoemde inrigting moge blijken. De Volksgaarkeuken ging voort voor zeer billijken prijs levensmiddelen te verstrekken. Aan het drinkwater werd voortdurend de noodige zorg besteed; zie het hierachter gevoegd verslag der gezond s- commissie. i. Gezondheidscommissie. Sedert jaren bestaat alhier eene gezondheidscommissie, 41 zamengesteld uit zeven ledenwaarvan een Voorzitter en een Secretaris is. De roeping der Commissie is de volgende: a. om Burgemeester en "Wethouders van berigt en raad te dienenomtrent alles wat op de openbare gezond heidsregeling en gezondheids-politie betrekking heeft; b. om aan Burgemeester en Wethouders alle voorstellen te doen, die kunnen leiden tot verbetering van den algemeenen gezondheidstoestand in de gemeente, waar toe zij vooral hare aandacht zal vestigen op de vol gende onderwerpen: 1. den aanleg van riolen, tot afvoeren en verzamelen van faecale stoffen; 2. luchtverversching in openbare gebouwen, scholen en bijzondere woningen; 3. het gezonder maken der door de minvermogende volksklasse bewoonde buurten 4. de fabrieken of inrigtingen van nijverheid, magazij nen en bewaarplaatsen van goederen, met het oog op de openbare gezondheid en op de gezondheid cn veiligheid der werklieden 5. vcrvalsching en verontreiniging van levensmiddelen; c. om, op uitnoodiging van Burgemeester en Wethou ders, de gebouwen en woningen te onderzoeken, die met het oog op den openbaren gezondheidstoestand, vermoed worden voor gebruik of bewoning ongeschikt te zijn. Van hare bevinding wordt door de Commissie een omstandig verslag opgemaakt en aan Burgemeester en Wethouders ingezonden. Ook nu weder kunnen wij met lof gewagen van den 40

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 22