38 vaD Heeren Provisoren, goedgekeurd de verplegingskos- ten der lijders in de le en 2« klasse te verhoogen, en wel die der le klasse met f 200,en die der 2e met f 100,en alzoo respectievelijk te brengen op ƒ1100,— en 700,'sjaars; echter met dien verstande, dat de verhooging voor de bestaande contracten zal ingaan op 1 Julij 1884 en voor de te sluiten contracten op don datum van Uw besluit. Zijnde verder door Uwe verga dering bepaald, dat voor de bestaande contracten de verhooging niet zal behoeven toegepast te worden op die der tegenwoordige verpleegden wier betrekkingen of cu rators verzoeken, dat die patiënten op het thans be staande tarief verpleegd blijven, waaromtrent door Pro visoren in de verschillende omstandigheden zal beslist worden onder goedkeuring van Burgemeester en Wet houders. e. Geneeskundige dienst hij armen, verpleegd in hunne woningen. De regeling van dezen dienst onderging geene veran dering. Hij is opgedragen aan twee geneesheeren en één heelmeester, tevens verloskundige. De minvermogenden kunnen door het alhier gevestigde Stedelijk Ziekenfonds, tegen eene zeer geringe wekelijk- sche contributie, geneeskundige hulp en medicijnen ver krijgen, het tekort, dat door de gemeente wordt betaald, bedroeg over het afgeloopen jaar 750,09j. De belooning van de Geneeskundigen bedraagt voor ieder 500, en van den Heel- en Yerloskundige 625. Nog worden drie Yroedvrouwen met 200,ieder bezoldigd, terwijl door U is besloten tot aanstelling eener vierde Yroedvrouw, 39 f. Koepokinenting. Het aantal verrigte koepok-inentingen bedroeg: in 1883 volgens opgaaf 386, waarvan 236 gratis. 1882 330, 203 1881 455, 371 1880 452, 366 Even als vorige jaren werd in de maanden Junij en Julij van 't afgeloopen jaar in het locaal op het Kerkhof, nabij het Gemeentehuis, telkens op Vrijdag, door de Gemeente-geneeslieeren zitting gehouden tot het inenten en herinenten om niet van kinderen en volwassenen. Hiervan werd ruimschoots gebruik gemaakt. g. Toezigt op de prostitutie. Eén huis van ontucht was in 1883 met vergunning in deze Gemeente aanwezig. Het toezigt op de prostitutie werd van Gemeentewege door een Heelkundige gehouden. Twee malen 's weeks hebben geregeld de visitatiën in het Lazarethaanwezig in het Oude en Nieuwe Gasthuis, plaats gevonden. Het aantal der hier gewoonlijk vei blijf houdende pu blieke vrouwen was 5. De inschrijving der publieke vrouwen op 't politie bureau had geregeld plaats. Sommigen vestigden zich hier voor 'teerst; anderen kwamen, na korter of langer tijd verwijderd te zijn geweest, wederom terug. Dien tengevolge wisselen de personen nog al veelvuldig. In 1883 heeft even als in vorige jaren het toezigt op 't hier aanwezige hmis van ontucht, volgens de bestaande verordeningregelmatig plaats gevonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 21