De Noorderhaven werd geheel voltooid en volgens het aannemingscontract opgeleverd. De binnengracht werd met zorg schoongehouden en gespuid. Bruggen en Duikers. De ijzeren bovenbouw van de IJsselbrug werd geheel geverfd. Het brugwachtershuisje onderging eene belang rijke herstelling. De verhoogde voetpaden en een ge deelte van het bovendek werden vernieuwd. De bovenbouw van de bruggen over de buitengracht bij de Laarstraat en bij de Spittaalstraat werd geheel vernieuwd^ en verbreed, en de leuningen langs de dam men vernieuwd. De bruggen in de Berkelwandelingover de Binnen gracht, over de Tigchelbeek, over de Inundatiesluis en de Oostveensche brug werden geverfd. Het verfwerk der IJsselbrug werd aanbesteed voor f 1499,—. De kosten hebben bedragen: Onderhoud der IJsselbrugf 4498,23 van de overige bruggen f 1631,10. Wandelplaatsen en Plantsoenen. De verschillende plantsoenen werden met zorg onder houden. De nieuwe Coehoornsingel en de Havenstraat werden met iepen beplant. Het terrein bij de Spittaalbrug aan den Graaf Otto Singel, werd met platanen beplant. De nog aanwezige populieren langs de Laatste Stui- 38 vers allee werden gerooid en vervangen door lindenboo- men; het gedempte terrein aan het Achterom langs de manége werd met linden beplant. De kosten aan een en ander besteed bedroegen f 2273,34. Begraafplaatsen. Het onderhoud vorderde eene uitgaaf van f 795,43| voor de Algemeene begraafplaats, en f 55,99 Israëlitische Localen der Politie. De localen verkeeren in goeden toestand. De kosten van onderhoud bedroegen f 520,70 j. Straatverlichting. Bij de Noorderhaven werden eenige straatlantaarns ge plaatst. De straatverlichting geschiedde met 340 lantaarns ge durende 692257 uren. De kosten bedroegen f 6922,57. Brandbluschmiddelen. In de Hoven werd een tweede brandspuit met zuig en persvermogen aangeschaft, geheel gelijk aan die, welke het vorige jaar aldaar geplaatst werd, zoodat thans beide spuiten een stel vormen, welke op elkander werken. De kosten van aankoop bedroegen f 669.40. Bij de Marschpoortbrug werd een vaste zuigbuis aan- gebragt ombij eventuelen brand in de nabijheid daaraan onmiddelijk, ter bevordering van spoed, de aanjagers te 3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 18