26 Straten, pleinen en riolen. Als een gevolg van het bebouwen van verschillende vroegere vestinggronden en tot wegneming van bestaande gebreken, ondervonden bij de hooge waterstanden op het einde van 1882 en bij het begin van 1883, werden gedurende dit jaar vele en belangrijke verbeteringen dei bestratingen uitgevoerd of begonnen. Yan grooten invloed was hierop ook de betrekkelijk groote benoodigde hoeveelheid bestratingsmateriaal voor de bestratingen bij de Noorderhaven. Er werd dan ook besloten de in enkele hoofdstraten nog aanwezige veldkeijen te vervangen door nieuw ma teriaal en de goede uitkomende veldkeijen te gebruiken bij de havenstraten. In verband met den aanleg der nieuwe bestratingen en tot verbetering van den waterafvoer werden op ver schillende plaatsen nieuwe riolen gelegd. In de Spittaalstraat werd het riool, in het vorige jaar begonnen, in dit jaar voltooid. Het riool werd zoodanig aangelegddat het voortdu rend van uit de buitengracht kan worden gespuid naar de binnengracht. Tot keering van hoog water werd aan de buitenzijde een ijzeren afsluiter aangebragt. De veldkeijen-bestrating aldaar werd geheel vernieuwd en vervangen door Quenast-keijen. Langs de nieuw gebouwde perceelen aan den Tadama- singel werden nieuwe buisriolen en eene nieuwe klinker- best:ating gelegd. Langs de nieuwe woningen op den Berkelsingel werd een nieuw riool gelegd en het voetpad ter breedte van 3 M. met nieuwe klinkers bestraat. 27 In het lage gedeelte der Beekstraat werd een nieuw buisriool gelegd, de straat watervrij opgehoogd en de veldkeijen door eene klinkerbestrating vervangen. In de Korte Beukerstraat werd eene nieuwe klinker bestrating gelegd. De Deventerweg werd tot aan den Pelmolen geheel watervrij opgehoogd en geheel nieuw bestraat met Ben- ahin keijen en verhoogde voetpaden van klinkers. In den Coehoornsingel werd een nieuw buisriool ge legd, uitmondende in de buitengracht bij de brug in den Deventerweg en een gedeelte van het voetpad bestraat. Het Achterom werdnadat de sloot langs de manege was gedempt en gerioleerd, geheel bestraat met veld keijen. Om het bouwterrein bij de Noorderhaven werd eene bestrating gelegd van veldkeijen. De bestrating der Zaadmarkt en Pelikaanstraat werd geheel vernieuwd met voetpaden van nieuwe klinkers en middenstraat met Benahinkeijen. In de Schoolstraat in de Hoven werd een riool gelegd. In de Lievevrouwenstraat werd het riool verlengd tot aan de Nieuwstad. Op de Nieuwstad werden verschillende voetpaden ver nieuwd. Bij de Nieuwstalsbrug en in de Marschpoortstraat wer den eenige vakken keibestrating vernieuwd met behakte grèskeijen. Met inbegrip van verschillende herstellingen werd in het geheel eene oppervlakte van ongeveer 12000 MJ bestraat of vernieuwd. Na gehouden openbare inschrijvingen zijn aangekocht yan;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 15