22 In het brandspuithuisje in de Hoven werd een nieuw groot deurkozijn met deuren vernieuwd. Langs den brandgang in de Polsbroek werd een nieuwe afrastering gesteld. In den Wittenhoed werd een nieuwe doorgang naar de Berkel gemaakten het openbaar privaat vernieuwd In de Brugstraat werd een nieuw urinoir met scherm geplaatst. De badplaats in de beek langs de Varkensweide werd door hoog water zeer beschadigdwaardoor de afsluitings- dam bijna geheel vernieuwd moest worden. Torens. Op den Nieuwstadskerktoren werd de spil voor den Windwijzer vernieuwd. De bliksemafleiders werden beproefd en in orde be vonden. Gebouwen voor Lager Onderwijs. Het afwerken der localen in 1882 aanbesteed, tot ver grooting van School A op het Oude Wand, geschiedde in de Zomervacantie. De overige localen en schoolmeubelen in die school benevens de buitengevels werden opnieuw geverfd. Tot vergrooting van School F in de Hoven werden verschillende plannen aan U ingediend. Nadat door den Kaad een plan was goedgekeurd, door den Heer Districts schoolopziener aanbevolen, had de aanbesteding op den 7 Augustus 1883 plaats en werd de uitvoering gegund aan den Heer H. L. Hamer voor 7535. De eerste oplevering geschiedde op den bepaalden tijd. 23 Het gebouw is thans vergroot met twee localen ieder voor 48 leerlingenvan het oude gebouw gescheiden door een breeden overdekten gangtevens dienende tot speelplaats. Verder werden nieuwe privaten en urinoirs gebouwd en de open speelplaats vergroot, omrasterd en met eenige boomen beplant. Ten behoeve der nieuwe localen werden nieuwe school meubelen aangeschaft. In school C op de Molenbeek werden tot verbetering der ventilatie in het middenlocaal twee nieuwe lichtko- zijnen geplaatst en verder eenige nieuwe schoolmeubelen aangeschaft. In twee localeu van school Gr op den Paardenwal wer den de vloe;en vernieuwd. Van de overige schoolgebouwen, geschiedde het on derhoud naar behooren, doch werden geene veranderingen uitgevoerd. De kosten hebben bedragen aan onderhoud van gebou wen f 8055,22, waaronder 5775,02.] voor de verbouwing der school in de Hoven. Aan onderhoud van meubelen f 1322,601. Aan schoonhouden verwarming en verlich ting f 2100,64. Gymnastiekschool. Deze verkeert in goeden toestand. De kosten daaraan besteed bedroegen, gebouw f 75,23, meubilair 79,65], schoonhouden, verwarming en verlichting 206,17]. Gebouwen voor Middelbaar Onderwijs. In de Hoogere Burgerschool werden eenige ijzeren ra men door houten kozijnen met schuiframen vervangen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 13