Ueve Vrouwenkamp" en Yan de voormalige lunette het Wambuis niet Yerpacht. De buitengewone hooge waterstand in Januarij 1883 veroorzaakte belangrijke kosten tot voorziening en ophoo ging van waterkeei ingen. (f 1397,27.) De door dien hoogen waterstand met zand bedekte weiden op de Marsch werden zooveel mogelijk weder in orde gebragt. Op sommige plaatsen was één meter dikte zand opgedreven. (Een uitvoerig rapport omtrent die hooge waterstanden werd reeds opgenomen in het Verslag van het vorige jaar). Vestinggronden. De nieuwe grindweg, „Coehoornsingel" over de lunet ten Coehoorn, werd voltooid. De daar langs gelegen bouwterreinen werden ten ver koop aangeboden bij openbare inschrijving. Een perceel ter grootte van 965 M\, werd ad f 4.00 per M\ ge gund aan den lieer Imming voor drn Heer W. J. Gil- huijs, tot het bouwen eener villa. Van het terrein buiten de Spittaalstraat werd in Maart 1883 een gedeelte ter grootte van 1422 MJ in twaalf perceelen in het openbaar als bouwgrond verkocht, on der verpligting daarop woningen van 8 Meter hoogte te bouwen. De opbrengst bedroeg f 2261.Een groot gedeelte der daarop te stichten burgerwoningen werden in dit jaar voltooid; van de overigen is met den bouw een aanvang gemaakt. Een ander gedeelte bij openbare inschrijving ten ver koop aangebodenwerd verkocht aan de David Evekink- 21 stichting voor het stichten van arbeiders-woningen en wel eene oppervlakte van 1375 M' voor f 2062,50. Verder werden op 19 Junij 1883 in het openbaar verkocht 15 perceelen bouwgrond ter gezamenlijke op pervlakte van 6882 M1 ten Zuiden van de Noorderhaven, voor f 19560, Deze gronden vooral bestemd voor het stichten van pakhuizen, fabrieken, magazijnen en andere nijverheids- of handelsinrigtingen zijn reeds voor een gedeelte bebouwd. Een gedeelte der voormalige lunette hot Wambuis werd aan het Rijk verkocht tot stichting eener nieuwe cellulaire gevangenis, waarvan met den bouw vanwege het Rijk mede een begin werd gemaakt. Do aanleg van straten en wegen op de vestinggronden worden onder die rubriek vermeld. Omtrent liet benoodigrle terrein voor het stichten van een nieuw regtsgeb >uw werd eene overeenkomst met den Minister van Justitie gesluten en als plaats daarvoor bepaald een gedeelte van het Slikbolwerk, thans Tada- masingel. B Eigendommen bestemd voor publieken dienst en andere Gemeentewerken en inrigtingen. De verschillende gebouwen werden naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand. Bij de zware stormen, welke in 1883 geheerscht heb ben, werd weinig schade aan die gebouwen geleden. Om de Yischmarkt werd de afzetting vernieuwd en het huisje geverfd. In de woning van den Concierge van het Raadhuis werden de ramen vernieuwd. 20

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 12