58 Den 25 April had de plechtige opening plaats. In tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten gaf de Burgemeester namens den Raadhet gebouw aan Hee- ren Curatoren en Leeraren ten gebruike over, met den wensch, dat de oude roem van Zutphen's Gymnasium, ook in dit nieuwe gebouw, mogt blijven gehandhaafd. Algemeene beschouwingen. De toestand van het onderwijs aan de verschillende in- rigtingen van onderwijs in deze gemeente verkeert in voldoenden staat; de leermiddelen worden telkens gewij zigd en aangevuld. Zij, die aan die inrigtingen onderwijs geven vervullen over 't algemeen hunne dikwerf moeijelijke taak met ijver en bekwaamheid. VIII. Kunsten en wetenschappen. De Muziekschool met eene subsidie van 2500. Yan gemeentewege werd verder voorzien in localen, onderhoud van meubelen en vuur en licht, vaarvoor f 592,12s werd uitgegeven. Teeken-, beeldhouw- en bouwkundige scholen zijn alhier niet aanwezig. Het teekenen en boetseeren wordt aan de Burger avondschool onderwezen. De in deze Gemeente bestaande afdeeling der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen hield 's winters geregeld hare vergaderingen en telt 125 leden. Yan hare vrij aanzienlijke bibliotheek wordt veel gebruik gemaakt. De alhier gevestigde Yolksleeskamor, die ten doel heeft meer kennis en beschaving onder den werkenden stand te verspreiden, telt 130 leden. 59 Het Genootschap tot beoefening van Natuurkundige Wetenschappen (Physica) hield in den afgeloopen winter wekelijks zijne vergaderingen en telt 58 leden en 3 ho noraire leden. De Rederijkerskamer „Polyhymnia" met 17 werkende, 160 niet werkende en 50 buitenleden, hield haar goeden naam staande, terwijl de Yereeniging „Pictura" voort ging met het geven van Kunstbeschouwingen, om den zin voor schilder- en teekenkunst op te wekken en te be vorderen; deze vereeniging telt 179 leden. HOOFDSTUK X. Armwezen. Aangaande den toestand van de behoeftige klassever geleken met het voiige jaar, of met vroegere jaren, valt geene merkbare verandering te melden; die toestand is vrij gunstig. Hier bestaat genoegzaam gelegenheid voor den behoef tige om werk te bekomen. De Diaconie-besturen en Instellingen van Weldadigheid bleven voorzien in de be hoeften van hendie door ouderdom of gebreken daartoe zelve niet in staat waren. Yoldocnde gelegenheid werd gegeven tot het verkrij gen van kosteloos onderwijs, door kinderen uit den be- hoeftigen stand. De alhier bestaande Vereeniging, welke zich ten doel stelt, een geregeld schoolbezoek van Kin deren van 6—12 jaren te bevorderen, heeft weder in 't afgeloopen jaar aan de kinderen van de scholen E

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 30