144 De lokalen verkeeren met uitzondering van het gebouw Paardenwal, dat eenige dringende reparatiëu behoeft, in voldoenden toestand en bleven van de noodige leermidde len voorzien. De evengemelde schoollokalen Paardenwal, zijn (en daarop wezen we ook reeds in ons vorig jaarverslag) te klein om bet toenemend aantal kinderen te bevatten bij eiken aannemingstermijn moesten van de aanvragenden worden teleurgesteld. Het aantal kinderen op de drie scholen, 31 December jl. aanwezig, bedroeg le Nieuwstadsschool. 86 dagschool. 36 Handwerken. 2e Paardenwal. 420 kinderen waarvan 162 betalende en 258 niet-betalende. Met 1 Maart e. k. verlaten de school 38 kinderen, voor 70 is aanvrage gedaan om plaatsing, waarbij verscheidene in 't vorig kwartaal uitgesteldook nu moet weer een 30tal wachten. 3e Hoven. 100 kinderen, dagschool waarvan: 48 niet-betalende. 52 betalende. 50 breiscbool waarvan 25 niet-betalende 25 betalende. 26 naaischool waarvan 20 niet-betalende. 6 betalende. Het getal helpsters en kweekelingen bedroeg Paardenwal 7. Nieuwstad 3. Hoven 2. Met genoegen bespeurden we onder onze fatsoenlijke burgers, eenige meerdere neiging om hunne dochters voor bet Bewaarschool-onderwijs te doen opleiden. Onze Commissie bleef voortdurend het zoo noodige toe- 145 zicht op het personeel en het onderwijs uitoefenen, maar verloor twee barer zeer gewaardeerde damesleden, de dames Mevr. von Hoff en van Bergen, thans vervangen door de dames Mevr. Douairière Jhr. van Reigersberg Vër- sluus en Mevr. Stolk, die hare taak met ijver aanvaardden. Met den wensch dat Zutphen's burgerij meer en meer moge waardeeren, wat de Gemeente ook op dit gebied op onzes inziens meest doelmatige wijze ten offer brengt voor het opkomend geslacht, blijven wij deze inrigtingen aan uwe bijzondere belangstelling aanbevelen. Zutphen, den 20 Februarij 1882. F. H. UMBGROVE, President. VERWEIJ, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 74