136 slagen en op 1 Februari 1881 vervangen door den heer F. tem lloopEN, en werd de heer P. Kroon aangesteld in de plaats van den eervol ontslagen onderwijzer G. W. G. van Heuven. Op den derden October j.l. werd mejuffrouw A. C. Keulen aangesteld als onderwijzeres aan die school. Aan school F. werd de heer J. C. Hietink benoemd in de plaats van den heer D. W. Wisselink, die met 1 Sep tember eervol ontslagen was, tengevolge zijner benoeming tot hoofd eener school buiten deze gemeente. Sedert 20 October j.l. is mejuffrouw M. Vrugthan aan die school verbonden. Aan school G. is op 1 November j.l. mejuffrouw A, Vrugt man in functie getreden als onderwijzeres in de nuttige handwerken. Ook in het personeel der bijzondere scholen hadden enkele veranderingen plaats. Op de Christ. Nationale school werd de hoofdonderwijzer A. A. Kleijn op 15 Juni j.l. vervangen door den heer G. Schutte, terwijl de onderwijzers J. Voorink. en T. Joosten plaats maakten voor de lieeren A. H. J. Jansen en D. Nijhof. Op de Roomsch-Katholieke school voor jongens werd de onderwijzer J. Schönberger vervangen door den heer W. Röben. Aan de bijzondere school voor meisjes van mejuffrouw van der Hoeven werd mejuffrouw H. Benninck Janssonius vervangen door mejuffrouw C. Vetter. Aan de Roomsch-Katholieke school voor meisjes werd als huisonderwijzeres aangesteld mejuffrouw Id. van 't Klooster. De onderwijzer A. W. E. J. de Haan, werkzaam aan school G., werd tot de tweede klasse bevorderd. Wat de gebouwen en de lokaliteiten betreft, waarin het onderwijs wordt gegeven, is het oordeel der Commissie in het algemeen, vooral wat aangaat de openbare scholen, gunstig. 137 Voldoet op het oogenblik de inrichting en verdeeling der lokalen op school A niet aan de eischen, die men stellen mag, zoo is dit het gevolg van de uitbreiding, welke die school in het jaar 1881 heeft ondergaan, en zijn door U zoodanige maatregelen genomen, dat wij met grond mogen verwachten, dat met 1 September e. k. de toestand dier lokalen voortreffelijk zal zijn. De ventilatie van enkele lokalen van school D laat nog steeds te wenschen over. De commissie kan niet anders doen, dan de klachten herhalen, die reeds jaren achtereen in de verslagen der plaatselijke commissie zijn geuit, en den wensch uitdrukken, dat er spoedig middelen worden beraamd, om aan dien toestand een einde te maken. De school F bevat te weinig ruimte voor het getal leer lingen, en de ventilatie is op die school bepaald onvoldoende. Hinderlijk is bovendien het aanwezig zijn van verschillende klassen in één lokaal aan dit bezwaar zoude kunnen wor den tegemoet gekomen door het aanbrengen van een tus- schenschot, dat één der lokalen in twee deelen zoude ver- deelen. In den toestand der lokalen van de bijzondere scholen is in het afgeloopen jaar geene verandering gekomen. Wij wenschen echter alleen te wijzen op den uitstekenden toe stand, waarin de lokalen der bjjzondere Roomsch-Katholieke school van meisjes verkeeren. De leermiddelen aan de openbare scholen zijn in het algemeen in voldoenden toestand. Sedert 1 September jl. worden naar aanleiding van een schrijven van het Dage- lijksch Bestuur, geene schoolboeken meer naar huis mede gegeven. Wij hopen in den loop van het jaar in staat te zijn, voorstellen aan de aandacht van het Dagelijksch Bestuur te onderwerpen, ter vermijding van het bezwaar, dat de aanbesteede leermiddelen te laat in het bezit van de hoofden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 70