122 dienst afgekeurd, terwijl de 4e (leerling der Ille klasse) geplaatst werd, en wel als N°. 1 voor de Genie O. I. Het gedrag der leerlingen heeft in het af- geloopen jaar ook weer nu en dan stof tot klachten gegeven. Wegens onordelijkheid in de les is aan drie leerlingen door de Commissie van Toezicht hot bijwonen der lessen voor 2 weken ontzegd, en aan een zelfs door het Dag. Bestuur, op voorstel der Commissie, voor 6 weken. Om dezelfde reden is later nog een leerling voor 1 week van de school verwijderd. Voor wanordelijkheid buiten de les, tusschen 12 en 2 uur, wanneer aan leerlingen van bui ten de gemeente vergund wordt binnen het gebouw te blijven, is voor 4 derzulken die vergunning gedurende eenige weken ingetrok ken. Deze krachtige maatregelen schijnen eene gunstige uitwerking gehad te hebben. Inrichting In de wijze waarop de lessen gegeven worden, der lessen, zijn geene veranderingen van ingrijpenden aard gemaakt. De lessen in het Rechtlijnig teekenen in de Ve klasse, tot nog toe door den Directeur ge geven, zijn door den Leeraar Peteri overge nomen, tot wiens werkkring zij ook eigenaardig behooren. De lesuren van den Heer Peteri zijn daardoor echter niet verhoogd, omdat hij, evenals de Hulpleeraar Uiterwijk, reeds vroeger onthe ven was van 2 avond-uren op de Werkschool (lessen volgens art. 13 der Verordening), die door den Hulpleeraar Kosters nu alleen worden gegeven (zie Verslag vorig jaar). De Leeraar Hoetink is met den nieuwen 123 cursus begonnen in de Ille klasse, waar hij tot nog toe Staathuishoudkunde onderwees, eenige beginselen van Staatsinrichting te do- ceeren, welk vak, als van minder bespiegelenden aard dan het eerstgenoemde, wellicht meer ge schikt is voor de leerlingen dier klasse. Dezelfde Leeraar heeft ook uit eigen beweging een extra uur 's weeks onderricht in Aardrijkskunde ge geven aan die leerlingen der Ille klasse, die voornemens waren het examen voor de Militaire Akademie af te leggen en kort na den aan vang van den nieuwen cursus heeft hij weer, zooals hij dat vroeger meermalen gedaan had, een spreekavond geopend voor de leerlingen der Ve klasse, waar gedebatteerd wordt over onderwerpen van geschied- en staathuishoud kundigen aard. Leermiddelen De gewone aankoopen van boeken, glaswerk en Gebouw, en chemicaliën hebben plaats gehad, en daar mede zijn de leermiddelen compleet gehouden of aangevuld. Bovendien zijn op verzoek van den nieuwen Leeraar in de Natuurlijke Historie eenige modellen van voorwerpen uit de planten en dierenwereld aangeschaft, waardoor hij zijn onderwijs des te aanschouwelijker, en des te vruchtbaarder wil maken, evenals hij dit doel tracht te bereiken met demonstraties op levende voorwerpen. Het gebouw verkeert in goeden staat. Toch eischt voldoend onderhoud dringend een her nieuwd verven, vooral van de buitenzijde. De verzakking van het achtergedeelte, tengevolge waarvan zich scheuren in de muren vertoonen, blijft nog steeds voortgaan. Deze klacht, bijna

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 63