114 en aldus is de eind-beslissing verschoven tot 1882. Dit definitieve Rapport is van veel minder wijde strekking dan het voorstel, in 1880 dooi de Commissie van Toezicht ingezonden. Stelde deze toch eene eerste verhooging van alle jaar wedden voor na 4-jarigen diensttijd, en eene tweede na 10-jarigeu diensttijd, de Raads-Com- missie wil alleen eene verhooging in eens of voor zes leeraren, en wel voor één leeraar eene verhooging van f 100.voor één eene ver hooging van f 110.en voor vier leeraren eene verhooging van f 150.— terwijl al de overige traktementen onveranderd blijven. Het is zeker moeilijk in dit voorstel eene bevredi gende en afdoende regeling te zien. De vroeger door de Commissie van Toezicht gemaakte bepaling, dat Leeraren geen deel mo gen nemen aan examen-Commissiën en derge lijke op dagen en uren, dat zij aan de School moeten werkzaam zijn, is ook dit jaar nage leefd. De Directeur heeft dientengevolge moeten bedanken voor bet lidmaatschap der Commissie tot examineering van adspirant-Hoofdonderwij- zers. Daarentegen heeft hij kunnen aannemen de benoeming tot Gecommitteerde der Regee ring bij het eind-examen van het Gymnasium te 's Gravenhage, omdat dit gehouden werd in de drie dagen, waarop de overgangs-examens van de drie onderste klassen der Hoogere Bur gerschool afgenomen werden, bij welke zijne tegenwoordigheid niet volstrekt vereischt werd. Toen in September de Minister van Binnenland- sche Zaken bij het Gemeentebestuur aanvraag 115 deed om aan den Leeraar de Raveaud verlof te verleenen tot het aannemen der benoeming van Plaatsvervangend Lid der Commissie, belast met de afneming der examens in de Fransche taal voor het Lager Onderwijs, adviseerde de Com missie van Toezicht, getrouw aan haar eensge nomen besluit tot niet-verleening van het verlof. Maar het Dagelijksch Bestuur, nogmaals door den Minister aangemaand, meende het advies der Commissie in dezen niet te moeten volgen, en gaf de gevraagde vergunning. Ge lukkig is het plaatsvervangend Lid de Raveaud niet opgeroepenen heeft het onderwijs de stoornis, die geducht werd, niet ondervonden. Wegens ziekte of andere geldige redenen zijn nu en dan lessen door de Leeraren moeten verzuimd worden, die öf door combinatie van parallel-afdeelingen öf door waarneming van collega's vervuld zijn. De volgende staat bevat daarvan nadere op gaven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 59