112 del baar Onderwijs kon dat doel bereikt wor den. De Heer Snijders zou dan toch nog voor zijn deel het onderwijs in Scheikunde, Aard- en Delfstofkunde en Warenkennis be houden. De Raad benoemde nu "in zijne Ver gadering van 19 September voor de bedoelde betrekking den Heer Dr. M. A. Brants, die den 3en October daaraanvolgende in functie trad. De Leeraar in Geschiedenis, de Heer A. de Priester, ontving den 30en Augustus eene benoeming tot leeraar in Geschiedenis en Nederlandsche taal aan het Gymnasium te Doetinchem. Hij verzocht en verkreeg daarop zijn eervol ontslag uit zijne betrek king aan onze school, en werd vervangen door den Heer J. Zelling, Litt. Cand. en Leeraar aan eene biizondere school te Arn hem, die door den Raad benoemd was 3 October, en den 18en October zijne functiën aanvaardde. De Leeraar Dr. B. C. Goudsmit, die het vorige jaar reeds voorloopig was belast ge worden met het Onderwijs in Natuur- en Scheikunde aan de 5e klasse van het Gym nasium, werd dit onderwijs nu ook opgedra gen in de 6e klasse, en hij heeft die opdragt tegen de gestelde conditiën voor één jaar aanvaard. De Leeraar P. Kat Pzn. legde het examen in Aardrijkskunde voor de Oommissie van Middelbaar Onderwijs met het beste succes af, en verwierf zich aldus de acte, die hij voor de vervulling zijner betrekking aan onze School nog behoefde. 113 Eindelijk zij nog vermeld dat in de Raads vergadering van 1 Augustus besloten werd den Hulpleeraar in het Modelmaken aan de Burger- Avondschool, J. Kosters, die tevens de functiën van Amanuensis vervulde, te ontheffen van laatstgenoemde betrekking, en daarvoor een afzonderlijken titularis aan te stellen. Op aan beveling van de Commissie van Toezicht is daartoe door Burgemeester en Wethouders den 12en September benoemd J. Morhee Jzn., oud leerling onzer Burger-Avondschool en bezitter van het Getuigschrift voor wél afgelegd Eind examen dier inrichting, die den 15en September in dienst der Gemeente trad. De aanleiding tot het splitsen der functiën, die vroeger aan één persoon waren opgedragen, zal nader bij de bespreking der Burger-Avondschool vermeld worden. De traktements-qnaestie is nog niet aan een eind gekomen. In het Verslag over het jaar 1880 is de stand der zaak medegedeeld, en de verwachting uitgesproken, dat, wegens de vol ledige organisatie van het Gymnasium in 1881, ook de regeling van de traktementen der Leer aren bij het Middelbaar Onderwijs in dat jaar haar beslag zou krijgen. Zoover is het evenwel nog niet gekomen. Wel heeft dezelfde Raads commissie, die vroeger reeds een voorloopig Rapport omtrent deze zaak had uitgebracht, en op wier advies de nadere regeling geadjour- neerd was tot aan de gezegde organisatie van het Gymnasium, een definitief Rapport inge diend in de Raadsvergadering van 5 Dec. jl. doch dit is nog niet in behandeling gekomen, 8

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 58