96 l). Middelen van vervoer te lande. Algemeen wordt voor den handel van spoorwegen ge bruik gemaakt. Met de Graafschap wordt alsnog gedeeltelijk de gemeenschap door vrachtwagens onderhouden, alhoewel zulks gaandeweg afneemt. c. Nederlandsche Bank. Agentschappen der Nederlandsche Bank zijn hier niet bevestigd. De heeren D. Eveldnk Zn., kassiers en com missionairs in effecten alhier, zijn correspondenten van de Nederlandsche Bank. Hier bestaan twee verzekering-maatschappijen, als: De Zutphensche Brandassurantie-Maatschappij en de Maatschappij tegen Brandschade »de Nederlanden". Voorts een aantal agentschappen van brand- en levens- verzekering-maatschapppen en commissionairs in effecten. d. Commissien voor het examineren van varenslieden, voor landverhuizers, voor de Rijnvaart, enz. zijn hier met gevestigd. e. Broodzetting bestaat in deze gemeente met. Zutphen, den 15 April 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. A. D. COENEN. De Secretaris, J. E. DE VOOGT GNz. 97 Aan lleeren Burgemeester en Wethouders van Zutphen. Jaarlijksch Verslag van den Gemeentelijken Archivaris en Bibliothecaris te Zutphen. Aangaande den toestand van de gemeente-bibliotheek heb ik de eer U te berichten, dat zij vermeerderd werd door geschenken van de koninkl. academie vau wetenschap pen Jaarboek over 1880, catalogus der boekerij, 8e deel, 2e st. der Verslagen en Mededeelingen, en van de Gel- dersche Maatschappij van Landbouw hare Mededeelingen over 1881. Aangekocht werd als gewoonlijk een jaargang van de Revue des deux mondes. Het archief ontving van den heer H. van de Wetering, toen kapellaan alhierafdruk van zijne copiën van oor konden, betrekking hebbende op de St. Walburgskerk al hier van het gemeentebestuur van Kampen 5e deel van het register van charters en bescheiden uit het oude stads archief van Z. Exc. den Minister van Binnenlaudsche Zaken Verzameling van verslagen over 1880 uit het oud-Rijks archief van den heer Mr. J. W. Staats Evers te Arnhem den door hem bewerkten catalogus van het Arnhemsche museum van Oudheden, 1880. Aangekocht werden twee banden met gedrukte regle menten en publicatiën der stad Zutphen, waaronder uit de 17e eeuw, die tot nog toe in het archief ontbraken. Het museum ontving de volgende geschenken 7 BIJLAGE A.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 50