Personen, tot de Jandmagt behoorende Bevolking der gevangenissen gestichten en bewaarplaat sen voor krankzinnigen Geheel Opmerkingen omtrent den loop der bevolking gedu rende het jaar. De registers van den Burgerlijken Stand werden met zorg en naauwgezetheid gehouden; de modellen werden eenigszins vereenvoudigd. De bevolkingsregisters werden eveneens stipt aangehouden. Door de politie wordt een naauwkeurig toezigt gehouden dat zooveel mogelijk aan de voorschriften der verordening op het in stand houden der Bevolkingsregisters wordt voldaan, vooral wat betreft het doen van aangiften van verhuizingen binnen de Ge meente, terwijl de ambtenaar, met het bijhouden van de Bevolkingsregisters belast, nog herhaaldelijk bijzondere in- formatien neemt naar het komen inwonen of vertrekken van personen. Door vele gemeenten en ook hier wordt zooveel mogelijk op de duplicaat-getuigschriften de nieuwe woonplaats vermeld der uit de gemeente vertrekkende personen. Deze maatregel is van zeer veel nut bij de op sporing, wanneer de houders van getuigschriften van woon plaatsverandering nalatig zijn in het inleveren dier ge tuigschriften binnen den bij de wet voorgeschreven termijn. Hoewel de inlevering der getuigschriften niet altijd ge schiedt binnen eene maand' na de afgifte, is er slechts ééne vervolging ingesteld. Ingevolge Koninklijk Besluit van 13 September 1877, ISo. 5 (Staatsblad No. 185), tot regeling der inschrijving in registers van personen, zamenwonende in gebouwen of schepen, onder bestuur of toezigt van het openbaar gezag, worden de Registers van het O. en N. Gasthuis en het Gar nizoen door de administraties daarvan aangehouden en bewaard, hetgeen wel eens aanleiding geeft tot verwarring. HOOFDSTUK II. Verkiezingen. Getal kiezers voor a. Leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal. 666 b. Leden der Provinciale Staten653 c. Leden van den Gemeenteraad897 2 Mannen Vrouwen 230 27 6 1 323 293 559 321 Getal geborenen in de gemeente Levend Levenloos aangegeven Mannen 240 12 Vrouwen 231 '12 Beide geslachten 471 24 Te zamen 252 243 495 Sterfte in de gemeente zonder levenloos aangegevenen 183 151 334 Getal huwelijken 117 3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 3