ook in 1881 het onderzoek der publieke vrouwen geregeld plaats gehad. Het aantal der hier gewoonlijk verblijfhou- dende publieke vrouwen was 5. De inschrijving der publieke vrouwen op't politiebureau had geregeld plaats. Sommigen vestigen zich hier voor 't eerstanderen kwamen, na korter of langer tijd verwijderd te zijn geweest, wederom terug. Dientengevolge wisselen de personen nog al veelvuldig. In 1881 heeft even als in vorige jaren het toezigt op 't hier aanwezige huis van ontucht, volgens de bestaande verordening, regelmatig plaats gevonden. Zooveel mogelijk zijn door de politie maatregelen aan gewend om de clandestine-prostitutie tegen te gaan. h. Toezigt op de levensmiddelen. Het keuren van levensmiddelen bepaalde zich in deze gemeente tot paarden, rundvee, schapen, geiten, bokken en varkens, die voor slagting bestemd zijn, het vleesch en spek, dat bij de slagers en spek- en vleeschverkoo- pers voorhanden is en van buiten wordt ingevoerd, en dat op de markten wordt aangevoerd, alsmede tot de keuring van visch op de markt. Herhaalde malen werd visch of vleesch afgekeurd en door de politie in beslag genomen en begraven. Br bestaat alhier één keurmeester van vleesch en visch, welke eene jaarwedde van 300 geniet. Eenige keuring op andere levensmiddelen is niet voorgeschreven. De keuring en verkoop van levend vee, vleesch, spek en visch binnen deze gemeente is geregeld bij verordening van 30 September 1878 (Gemeenteblad No. 12). Deze verordening wordt zoo streng mogelijk gehandhaafd en stipt toezigt gehouden op den invoer van het hiervoor genoemde. Aan het onderzoek van drinkwater werd voortdurend de meeste zorg besteedhet water dat verdacht werd voor de gezondheid schadelijke bestanddeelen te bevatten, is indertijd chemisch onderzocht en, wanneer bij dit on derzoek het water nadeelig bleek te zijn voor de gezond heid, werd het publiek tegen het gebruik daarvan gewaar schuwd, door op die pompen bordjes te plaatsen met het opschrift »ongeschikt voor drinkwater^In 't afgeloopen jaar zijn op nieuw alle gemeentepompen onderzocht, waarvan de bijzonderheden zijn medegedeeld in 't verslag der Ge zondheidscommissie, dat hierna als bijlage volgt. De Gezondheidscommissie gaat steeds voort met onder zoekingen van verschillende levensmiddelen. Tijd noch moeite wordt door haar ontzien om hare onderzoekingen voort te zetten. i. Gezondheidscommissie. Zie het verslag als Bijlage hierachter gevoegd. HOOFDSTUK m Gemeente l'olitie- Opgave van het getal en de bezoldiging van de com missarissen, inspecteur en de agenten van politie Commissaris Inspecteur Adspirant-Inspecteur Agenten le klasse id. 2e id. id. 3e id. 1 f 2200 1 800 1 - 500 2 - 1100 4 - 2100 11 - 5500 Getal. Bezoldiging.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 29