48 en het geheele onder- en bovendek, benevens bet grootste gedeelte der leuningen vernieuwd. De bruo- over de beek bij Helbergen werd gedeeltelijk vernieuwd,0 en die over de Tondenscbe beek in den Ton- denschen weg onderging eene belangrijke herstelling. De afrasteringen langs de IJsselkade en langs e in- nengracbt werden gedeeltelijk vernieuwd en geverwd. De duiker in de zoogenaamde Hel op de Maisc 1 were belangrijk hersteld, en van een nieuwe schuif met wind werk voorzien. De vernieuwing van de Oostveensche brug werd aan besteed voor 845. De overige werken werden in eigen beheer uitgevoerr De totale onderhoudskosten hebben bedragen f 4361.-0 Wandelplaatsen en Plantsoenen. De plantsoenen werden in goeden staat onderhouden. Door den storm van 14 October werden verschillende boomen zwaar beschadigd, zoodat er noodzakelijkheid be stond deze voor zooverre zij niet reeds gevallen waren te doen rooijen. Daartoe behoorden twee mooije zware Iepen op de Begraafplaats, drie Iepen en een zwarte Beuk op he Engelsch kerkhof en negen Canadapopulieren m de liooge en lage Muizerwaard. Ingevolge het bij de behandeling der Gemeente-begrooting gedane voorstel werden de Populieren langs den Warns- veldschen weg verkocht, gerooid en door nieuwe Iepenhees ters vervangen. Yoor zooverre de beplanting binnen de grens der Ge meente geschiedde werden tusschen deze Iepen, Lansen geplant^et Wamgveld geschiedde dit niet, omdat aldaar eene Accacia-beplantmg aanwezig is. Op de Begraafplaats werden de oude Italiaansche Popu- 49 lieren wegen den ziekelijken toestand waarin zij verkeerden eveneens gerooid. Langs den omgelegden weg buiten de Nieuwstad voor de nieuwe perceelen aldaar werd de berm met Linden- en Kastanjeboomen beplant. Een gedeelte der boomen op het terrein van de nieuwe ooi derhaven werden verplant en de overigen werden verkocht. De levering van nieuw plantsoen geschiedde bij inschrij ving en wel Iepen ad 1,49® door Smits te Deventer, Linden 0,73® Peters te Zutphen, Kastanjes 0,73 idem. De onkosten daaraan besteed bedroegen f 342.955. Voor onderhoud van plantsoen f 2034.64. Voor aanleg van idem f 431.05. Begraafplaatsen. Het onderhoud van de begraafplaatsen vorderde eene uitgaaf van 735 Lokalen van Politie. Bag- en nachtwachten. De lokalen werden naar behooren onderhouden en ver- keeren in goeden toestand. De kosten van onderhoud en verwarming hebben be- draSenf 597.49®. Straatverlichting. De openbare straatverlichting geschiedde met 334 lan taarns gedurende 694385 uren. De kosten bedroegen f 6988,85®. Brandbluschmiddelen. De verschillende brandbluschmiddelen werden m goeden staat onderhouden. 4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 26