44 De opbrengst bedroeg: Verkoop van mest in publieke veiling f 4746.10 beer - -1718.55 lompen en glas 109.09 terugontvangen voor buur van gereed- 122.50 schappen terugontvangen gelden voor bet ledigen van privaatputten, die geen faecale stoffen bevatten180.40 Bemesting van Gemeen te-landerijen - 678. Totaal 7344.64 Nieuwe mestbergplaats. Na de indienststelling van de nieuwe schietbaan op de Marsch werd het terrein van de oude baan geégaliseerd en opgehoogd tot 9.40 -j- AP. Daarna had de aanbesteding plaats van het maken dei- loodsen tot berging van materieel enz., welke aangeno men werden door L. Ezerman c. s. voor f 4185.—. WaterleidingenBeken en Sluizen. De verschillende beken en waterleidingen werden zoo veel mogelijk op diepte en schoon gehouden. Van de Hoendernestersluis werden de deuren nagezien en op nieuw gekalefaterd en geteerd. De kosten aan een en ander besteed hebben bedra- 515.44. gen Wegen en Voetpaden. De weg over den Houtwal werd opnieuw bepuind. De weg over Helbergen werd eveneens bepuind. De weg over de Marsch tot bij de papierfabriek werd bepuind. 45 In de Baankstraat werd een voetpad bestraat langs de nieuw gebouwde woningen. Het verharden van de wegen over de voormalige afge graven vestingwallen is vermeld onder de rubriek ontman teling der vesting. De overige wegen werden naar belmo ren onderhouden. De kosten daaraan besteed hebben be- f 1689.18. dragen Rivieren, Kanalen, Vaarten en bijbehoorende werken. De eerste maanden van het jaar 1881 kenmerkten zich door buitengewoon hoogen waterstand. De waterhoogten zijn opgenomen in achterstaande Bijlage G. Door tijdig toegepaste hulpmiddelen en door het in werking stellen der locomobile met centrifugaalpomp werd schade voorkomen. Langs den kademuur aan den IJssel bij de aanlegplaats der stoombooten werden de eiken schermpalen en sloven vernieuwd. De kaaimuur werd hersteld. Aanleg Noorderhaven. Nadat het ontwerp tot aanleg eener haven ten Noorden van den Spoorweg in Uwe vergadering was goedgekeurd, werd na gehouden overleg met de Directie van 's Rijks Waterstaat aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid vergunning gevraagd tot het maken der vast gestelde werken in de rivier. Aan de vergunning daartoe werden door Z.Exc. echter eenige voorwaarden verbonden, die het twijfelachtig maakten of de te maken werken steeds aan het doel zouden beantwoorden. In verband met de inmiddels vanwege het Rijk aange legde werken tot verbetering der doorvaart door de IJssel- brug, wenschte het Rijk de bevoegdheid aan zich te hou den de regter normaallijn der rivier te eeniger tijd te wr;- zigen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 24