38 Voor de markten werden eenige tafels vernieuwd. De kosten hebben bedragen f 1345,63. Torens. Deze zijn de navolgende: De Wijnhuistoren. De Nieuwstads-kerktoren. De bliksemafleiders werden nagezien en beproefd en in orde bevonden. Op den Groote kerktoren werd een brandbel gemaakt. De kosten van onderhoud hebben bedragen f 43,06. Gebouwen bestemd voor Lager Onderwijs. Deze zijn de navolgende: School A op het Oude Wand, B in de Waterstraat. C Molenbeek. D Rozegracht. E Polsbroek. F Hoven. G Paardenwal. De verschillende schoolgebouwen werden in orde onder houden. In school E is de geheele zinkbedekking boven den gang en de portalen losgemaakt en verlegd. De buitengevels van die school werden geverwd. In school F werd eveneens de zinken afdekking boven de privaten vernieuwd. In school G werd in een der lokalen de vloer vernieuwd. Vier nieuwe schoolkasten werden aangeschaft en in de verschillende scholen geplaatst. Tengevolge der reorganisatie van het lager onderwijs werden de schoolmeubelen in school B volgens taxatie dooi de Gemeente aangekocht voor 300.en die van school C voor f 50, 39 Bij de Gemeentebegrooting voor 1882 werd een plan van vergrooting van school A vastgesteld dat binnen kort zal worden aanbesteed. De kosten aan een en ander be steed hebben bedragen: Voor onderhoud van gebouwen f 971,91J meubelen - 1332,44 verlichting, verwarming en schoon houden 1832,92 Gebouwen voor Middelbaar Onderwijs. De Hoogere Burgerschool en de Gymnastiekschool wer den met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toe stand. De kosten van onderhoud bedroegen f 3480,50. Gymnasium. Met het bouwen van het nieuws Gymnasium werd ge regeld voortgegaan, en werd dit in t laatst van Decem ber voor de eerste maal voltooid opgeleverd. Gedurende den afgeloopen winter werden de kagchels geplaatst en het is thans droog en voor gebruik gereed. Binnen enkele dagen zal het in gebruik worden genomen. De eindaflevering moet geschieden in Augustus 1882. Bij de aanbesteding was voorgeschreven den N. O. zij muur te verhoogen. Bij de uitvoering der werken werd aan U voorgesteld dezen muur te verlaten en aan den eigenaar van het naast gelegen perceel, die daarvan voor de helft medeeige naar is, geheel af te staan en een geheel nieuwen muur te bouwen. Behalve de eerste twee termijnen der aannemingsom die uit den dienst van 1880 werden gekweten ten bedrage f 6844,25 van werdfen betaald de 3e, 4e en 5e termijn met de kosten van meerder werk en toezigt, gezamenlijk ten bedrage f 21236,65 van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 21