36 De navolgende werken werden bij aanbesteding of in schrijving uitgevoerd. Het afgraven van den wal tusschen de Spittaalpoort en de Laarpoort. Ie perceel W. Cauwelaers voor f 384. 2e L. Scholten - 1175. Het afbreken der vestingmuren en het verharden van den weg tusschen de Walstraat en Spittaalpoort en tus schen de Spittaalpoort en de Laarpoort, door H. Weenink voor f 2268. De overige werken werden in eigen beheer uitgevoerd. In het geheel werd daaraan besteed een bedrag van f 7 556,4 5 De grond buiten de Nieuwstad werd als bouwterrein verkocht in 17 perceelen voor de som van f 23310.— Yan de 17 perceelen werd door verschillende eigenaren op 11 perceelen met het bouwen begonnen. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare gemeentewerken. a. Gemeentehuis. Het onderhoud van het gebouw en het meubilair ge schiedde naar behooren. Op de Secretarie werden twee nieuwe kasten gemaakt. De kosten voor onderhoud hebben bedragen met inbe grip van verwarming en verlichting, het schoonhouden en het meubilair f 924,27. b. Gebouwen en inrigtingen voor Gemeentedienst. Deze gebouwen zijn de navolgende: a. de woning van den concierge van het Gemeentehuis. b. de Stadstimmerwinkel met bijbehoorende localen. c. de waag onder den Wijnhuistoren. cl. het Wijnhuis waarin het bureau van Politie met de wachtkamers en de localen van het oud archief. 37 e. de zoogenaamde Droogen-abtstoren. f. negen bergplaatsen voor brandbluschmiddelen, als in de Hoven, bij de Broederenkerk, bij de Groote kerk, op de Nieuwstad bij het telegraafbureau, op den Boompjeswal, bij de watermolens en het magazijn op den Paardenwal. g. de bergplaats voor petroleum bij de haven. vijf openbare privaten. i. de vischmarkt. k. 12 spoelingen. I. de bergloods op den Houtwal. m. publicatieborden. n. Militiezaal en woning voor den Concierge. o. de huizen in de Waterstraat. Het onderhoud van deze gebouwen en inrigtingen ge schiedde naar behooren. Het openbare privaat in de Manesteeg, dat gedeeltelijk op particulieren grond was gesticht, werd weggebroken tengevolge van het bebouwen van het aangrenzend ter rein. Ten einde eenigszins te voorzien in de reeds lang be staande behoefte aan eene kostelooze openbare badplaats werd een gedeelte van de beek in de Varkensweide uit gediept, met een zandlaag voorzien en gedeeltelijk omras terd. Ten einde het water op zeker peil te houden werd een stuwdam door de beek gestort. Het geheel werd op zeer eenvoudige wijze als proef daargesteld en voldeed zeer aan de behoefte. De tuinmuur achter de Militiezaal in de Baadhuissteeg werd vernieuwd. De buitengevel van de Militiezaal, van de woning van den conciergevan het telegraafkantoor en van het Wijnhuis werden geverwd. Het politiewachthuisje in de Hoven werd buiten en bin nen geverwd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 20