16 lid der Commissie van Toezigt op het Lager Onderwijs. Mei. Besloten aan W. Janssen het erve »den Brink" te verpachten voor den tijd van 8 jaren. Goedkeuring der rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1880. Vaststelling van het primitief kohier der Inkomstenbelasting voor 1881. Idem van het suppletoir kohier der belas ting op de honden voor '1881. Besloten aan den kweekeling II. Koerselman eene gratificatie toe te kennen van f 50. Burgemeester en Wethouders gemagtigd de gestelde voorwaarden aan te nemen waaron der Provisoren van het O. en N. Gasthuis genegen zijn vergunning te geven om bij brand gebruik te maken van de stoompomp van hun gesticht. Besloten voor den tijd van zes jaren te ver huren de bovenwoning van de Gasfabriek aan J. J. Hogenboom. Junij. Benoeming van den Heer Mr. A. N. Baron de Vos van Steenwijk tot lid der plaatselijke Commissie van Toezigt op het Lager On derwijs. Besloten twee leeraren voor de 6e klasse van 't Gymnasium aan te stellen op eene jaarwedde van f 2000 ieder. Besloten aan H. W. Maaldrink vergunning te verleenen tot het maken van eene bui zenleiding van zijne leerlooijerij naar de hoofdgracht buiten de Spittaalpoort. Besloten tot wijziging der verordeningen tot 17 heffing en invordering van schoolgelden al hier. Besloten met 1 September 1881 de beide, thans gesubsidieerde scholen op te heffen en te verklaren, dat zij alsdan zullen zijn openbare scholen. Goedkeuring der rekening der Gasfabriek over 1880. Besluit in zake het waterschap van de Berkel. Besloten aan II. van Baaren zand af te staan van den Overmarsch. Besloten aan H. J. en H. Haijtink nog te verkoopen eene breedte van 2 Meter grond buiten de Nieuwstad. Provisoren van het O. en N. Gasthuis ge magtigd hunne begrooting voor 1880 te wijzigen. Provisoren van het Bornhof idem, idem. Provisoren van het Burgerweeshuis idem, idem. Eervol ontslag verleend aan Mejufvrouw C. J. de Visser, als onderwijzeres aan de le Openbare School. Benoeming van den Heer Mr. J. P. Cas- tendijk, tot lid der Commissie voor de Mu ziekschool. Dr. F. H. B. von Hoff, eervol ontslag ver leend als leeraar aan 't Gymnasium en hem tevens eene jaarlijksche gratificatie van f 1000 toegekend. Benoeming van den Heer D. Bruins tot leeraar aan het Gymnasium. Besloten drie nieuwe onderwijzeressen aan de le Openbare School aan te stellen. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 10