28 Str aa t v er lichting. De openbare verlichting onderging eenige uitbreiding. Gedurende de wintermaanden geschiedt de verlichting van zonsondergang tot IIV2 ure door 315 lantaarns. Na 1 P/2 ure tot één uur vóór zonsopgang en in de vier zomermaanden gedurende den geheelen brandingstijd ge schiedt de verlichting door 157 lantaarns. Met inbegrip van seinlantaarns eii eenige lantaarns bij openbare privatengeschiedde de verlichting gedurende C08786 uren. De kosten bedroegen 7868,56. Openbare Gezondheidsmaatregelen. Gedurende het heerschen van roodvonk werden de localen van de 2e en 5e Openbare School tweemalen ge desinfecteerd. Werken niet aan de Gemeente behoorende, als Wegen van polderbesturen, corporatiën en bijzondere personen zijn in deze gemeente niet aanwezig. Begraafplaatsen van Kerkgenootschappen en bijzondere personen evenmin. HOOFDSTUK YIa. Medische politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. De toestand der openbare wegengotenriolensekreten, urinoirs en van de openbare gebouwen in deze Gemeente was over het algemeen voldoende. 29 Met de uitbreiding van het rioolstelsel tot afvoer van vuil water onder de straten wordt voortgegaanterwijl ook door spuijing zorg wordt gedragen voor den aanvoer van versch water in de binnengrachten. Yan gemeentewege wordt dagelijks het stratenvuil op gezameld en de ingezetenen kosteloos gelegenheid gegeven om zich van de uit hunne woningen afkomende vuilnis en faecale stoffen te ontdoen. Wat de uitbreiding van het tonnenstelsel betreft en de veranderde inrigting van openbare gebouwen verwijzen wij naar het daaromtrent medegedeelde onder Hoofdstuk V hiervoor. b. ffeerschende ziekte. Sedert 2 September heerschte in de Gemeente eene epidemie van roodvonk; tot 31 December zijn 53 gevallen van roodvonk aangegevenverdeeld over de verschillende wijken der stadzonder dat men bepaald eene wijk als brandpunt der epidemie kon aanwijzenhiervan overleden 6 patiënten; 38 gevallen kwamen voor onder de leerlingen die de openbare scholen bezochten. Tegen het einde van het jaar was de epidemie ver minderende. Overigens bleef de Gemeentemet uitzondering van enkele gevallenverschoond van besmettelijke ziekten. Iu het geheel ziju aangegeven: 56 gevallen van roodvonkwaarvan 6 met doodelijken afloop en waaronder een patient was, die hersteld zijnde, aan stuipen overleed. 9 gevallen van mazelen. 8 gevallen van diphtheritiswaarvan 1 met doodelijken afloop. 5 gevallen van febris typhoidieawaarvan 4 met doode lijken afloop en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 17