4 Verdei' hadden de navolgende aanstellingen plaats. 18 Mei. J. W. Luijtenbeek, aangewezen voor de betee- kening van stukken ter invordering van Belastingen overeenkomstig art. 261 der gemeentewet; 21 Mei. A. Engberts in plaats van J. Goosens aangesteld tot Beurtschipper op Rotterdam. 27 Mei. Ter vervanging van J. van Zelm Dr. J. van der Eist belast met het verrigten der doodschouw in de ge vallen bedoeld bij de laatste alinea van art. 4 der wet van 10 April 1869 (Staatsblad N°. 65) 3 Augustus. In plaats van G. Mast Rz eervol ontsla gen J. Lok aangesteld tot Beurtschipper op Amsterdam. Plaatselijke verordeningen door den Raad in 1872 vastgesteld. 1. Eene Verordening tegen het vernielen beschadigen of omverwerpen van voorwerpen die door het Gemeente-bestuur zijn geplaatst. 2. Eene Verordening op de Huizen van ontucht en de publieke vrouwen in de gemeente Zutphen. Voor den nieuw aangestelden Badmeester werd in het afgeloopen jaar eene nadere instructie vastgesteld. Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den Gemeenteraad behandelde onderwerpen. 8 Januarij. Het aangekochte huis op den hoek van de Rijkenhagen en de Steenenbrug in huur gegund aan den hoogsten bieder D. Vredenburg. Januarij. Besloten de betrekking van Poortklokluider te bestendigen en zijne bezoldiging gebragt op 50., onder verbod echter om nieuwjaar bij de ingezetenen te wenschen en met bepalingdat hij voortaan zal heeten Avondklokluider. 30 Januarij. Aan de 4e openbare school tot Hulponder- Namen der benoemden. Betrekking. Tijd van benoeming. In plaats van wie benoemd. 1872. J. G. Frederiks. Leeraar aan 8 Januarij. Dr. D. H. Waubert de H. Bur de Puiseau. gerschool. Brouwer Rz. A. J. C. Snijders. ld. aan de 5 Februarij H. B. school en Burger avondschool Mr. B. H. Pekelharing. Onderdirec 1 Maart. dez. teur der B. avondschool L. L. Kleijn Leeraar aan 11 Novemb. W. van der Worp. de H. Bur gerschool en Burger avondschool Mej. G. G. Gerritsen. Hulponder 1 April. Nieuwe benoeming. wijzeres le openb. school D. Colenbrander. Hoofdonder 1 Novemb. C. Lokhof. wijzer 4e openb.schoo H. J. Nijman. Hulponder 1 Maart. L. K. Kumpe. wijzer ld. 1 Februari Nieuwe benoeming. W. L. Kerkmeijer. Idem. A. J. Schooleman. Idem 5e. 1 id. idem. openb, schoo A. L. Otto Idem. 1 Septemb. A. J. Schooleman. J. Bax Agent van 9 Februari; T. Bagchus. policie. 30 Januari H. S. Derksen. Avond-klok S. Derksen. luider. G. J. van der Kade. Badmeester 31 Mei. J. Leuci. J. W. Bakker. Waagmees- 31 Decemb G. W. Hendriks. ter.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1872 | | pagina 4