d. Rivieren, kanalen, vaarten, en bijbehoorende werken, als; waterkeeringenoverlatenlijnpadensluizen duikers besehoeijingenlos- en ladingplaatsenbruggen enz. D ij k e n. De bij de begrooting bepaalde werken tot verbetering der waterkeeringen op het bouwland de Galliléenkamp en de ingeloste Koppelen, de verbreeding van de dijken op de Marsch- en Polweiden, zoomede de doortrekking en bijvulling der natuurlijke waterkeeringen op de waarden tot dusver door slooten gescheidenwerden allen uitgevoerd. Kaden. Aan de IJsselkade is een der trappen boven de Kraan vernieuwd geworden en de bekleedingsmuur van den dam buiten de Yischpoort vrij belangrijk hersteld. Het terrein achter de Barlheze werd verhoogd en aan gevuld. De begrootingsom van f 260, bij 's Raadsbesluit van 29 April 1872 verhoogd met f 581,50, werd overschreden met f 355,20. Bruggen. In het onderhoud werd naar eisch voorzien. Van de Oostveensche- en de Kalverbosch-brug werden de boven dekken geheel vernieuwd en van de IJsselbrug het zuidelijke trottoir bijna geheel; tot de bovendekken werden gebezigd peppelen planken, afkomstig van de in het vorige jaar ge velde en aan de gemeente behoorende boomen en tot het trottoir der IJsselbrug het reeds voorhanden greenenhout, geleverd volgens den aannemingsprijs van 1871 voor de rijvloering bedongen. Ï9 Er werd voor een bedrag van f 1543,845 uitgegeven, terwijl de begrooting was geraamd op f 2106. e. Havens en grachten. Tot de uitdieping van de bovenliaven moest worden overgegaanhetgeen met het onderhoud van de binnen gracht eene uitgave vorderde van f 615,74; de begroo- tingpost bedroeg f 426. De kanalen en de kom voor den houtwal zijn dermate verzanddat eene uitdieping onvermijdelijk zal worden. Kribben. Deze werden in goeden staat onderhouden en voor de inposting van de tusschenliggende taluds en aanslibbingen is gezorgd geworden. De uitgaven bedroegen f 141,29, terwijl de toegestane som 300 was. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Ook deze verkeerden in goeden staat van onderhoud. Geplant zijn 92 stuks peppels langs de weide de Kijfsdij- ken en 23 stuks aan den Schooltinkswaard langs het voet pad van Zutphen naar Tonden. Verkocht werden 148 stuks peppelen boomen, staande langs den Tondenschen weg en 6 stuks staande aan de Berkel-wandeling, terwijl voor nieuwe inpooting na omzetting van den grond zal worden zorg gedragen. De afrastering van het Slingerbosch buiten de Nieuwstadspoort werd vernieuwd. De onkosten van het onderhoud enz. beliepen ƒ1458,53; de begrooting stelde 1612 beschikbaar. t f. Begraafplaatsen. Algemeene Begraafplaats. Voor het gewoon onderhoud werd uitgegeven 236,83 waaronder 145 voor de bij 18

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1872 | | pagina 11