12 Bij de begrooting voor 1869 zijn de ontvangsten geraamd op. 209863,265 en de uitgaven op. 209863,26s Zoodat de begrooting geen batig of nadeelig slot aangeeft. HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommenwerken en inrigtingen. A. Eigendommen niet bestemd voor de publieke dienst. 1°. In bet verslag van het jaar 1866 werden de ge bouwen vermeld die niet voor de publieke dienst bestemd zijn. De kelders onder de kazerne IJzendoorn en onder het dépotgebouw op het Oudewant tot dusver ten bate der gemeente aan particulieren verhuurd, werden ingevolge overeenkomst aan het Rijk overgegeven. De toestand der gebouwen is met uitzondering van dien van het badhuisvrij voldoende te noemenhet badhuis echter vereischt ieder jaar al meer onderhoud en zal spoe dig geheel onbruikbaar zijn. Aan den eekmolen zal eene vernieuwing van den as eerst daags noodzakelijk worden. De opruiming der gebouwen in huur bij Magendans en Starink op den hoek der Barlheze en Marschpoortstraat bij Raadsbesluit vastgesteld zijndezoo was het onnoodig de anders onvermijdelijk geworden reparatiën uit te voe ren. Die reparatiën zouden uithoofde van den zeer slech ten toestand dier gebouwen ook weinig doeltreffend en af doende hebben kunnen zijn. Het onderhoud der sub a bedoelde gebouwen werd &e- 13 daan voor /418,56s, bij de begrooting was daarvoor uit getrokken 435, terwijl zij als huur ƒ2676,40 opbragten. G emeente-gronden. 2°. De opbrengst der gronden, losse landerijen, wei landen tuinen en bleekerijengenoemd in het verslag van 1866, bedroeg74250,62s Bij de begrooting was voor gewoon onderhoud en ver betering toegestaan 1701,50 en werden de uitgaven af gesloten ad 2456,50s. In het laatst van 1869 is van G. Albrecht voor 500 aangekocht een tuin met daarin zich bevindend schuurtje, gelegen in het bolwerk tussfhen de Visch- en Hospitaal poort alhier, waarvan het bezit in vervolg van tijd voor de gemeente mogelijk van groot belang zal zijn. Het per ceel is sedert in het openbaar verpacht. Tot de uitgevoerde werken behoorenhet verhoogen gemiddeld ter hoogte van 0,75 meter, van de in het voor gaand verslag vermelde gronden buiten de Nieuwstadspoort voor de Buitensocieteitaangekocht van de Diaconie der Hervormde Gemeente en van Mejufvrouw Serrurier alhier; zoo ook van een gedeelte der voormalige Lunet Coehoorn N°. 1het in regte rigting verleggen van den weg naai de Buiten-Societeit en in verbinding brengen met de wan deling van het Slingerbosch. Deze grondenvroeger door hunne lage ligging gedurig door het kwelwater onder wa ter zijnde, zijn door die ophooging, welke door opgreppen van den zwaren grond en de aanvulling dier greppels met zand (uit de buitengracht gebaggerd en gegraven) in goede tuingronden veranderddie bij de verpachting voor den tijd van zes jaren, gereedelijk pachters voor goede prijzen vonden. Van de algemeene weide Helbergen zijn thans zes blok ken publiek verpacht geworden voor den tijd van zes jaren. O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 8