36 Verder een Volkszangschool, waaraan 96 jongens en 163 meisjes onderrigt genieten, benevens een Burgerzang school voor meergegoedenaan welke aan 50 jongens en 74 meisjes onderwijs gegeven wordt. De staat van het onderwijs is voldoende. Aan de alhier bestaande Zweminrigting genoten 9 jon gens onderrigt, terwijl 140 kaartjes voor zwemmen wer den afgegeven. VII. Latijnsche scholen, Gymnasia en Athenaea. Het getal onderwijzers aan het Gymnasium bedraagt 4 en dat der leerlingen 35. De staat van het onderwijs is zeer voldoende. Er wordt onderwijs gegeven in het Grieksch en Latijn, de Antiqui teiten MythologieHistoria Literariade WiskundeGe schiedenis en Aardrijkskunde, het NederduitschHoog- duitschFransch en Engelsch. VIII. Kunsten en Wetenschappen. Muzijk-, teeken-, beeldhouw- en bouwkundige scholen zijn hier niet aanwezig. Het teekenen wordt aan de Burger-avondschool onder wezen. HOOFDSTUK X. Armwez en. Omtrent den toestand van het armwezen, vergeleken met het vorige jaar, valt geene verandering op te merken. 37 In deze gemeente bestaat genoegzaam gelegenheid om den ijverigen arbeider iets te doen verdienen, terwijl de Di- aconiën en overige Liefdadigheids-Instellingen zooveel mo gelijk zich het lot der werkelijk behoeftigen blijven aan trekken. Instellingen door of van wege de gemeente beheerd of gesubsidiëerd. a. Het getal dezer instellingen was op 31 December 1868 één. Ze is genaamd: de St. Anne Broederschap. b. Het getal huisgezinnen en afzonderlijk levende per sonen gedurende het jaar verpleegdof die op eenige an dere wijze in de weldadige werking der instelling hebben gedeeld of daartoe hunne toevlugt hebben genomen, be liep als volgt: Instellingen. Sint Anne Broederschap. 50 Nihil. 50 c. De ontvangsten en uitgaven van alle besturen en instellingen van weldadigheid, door of van wege de ge meente beheerd of gesubsidiëerd, beliepen (naar de laatste goedgekeurde rekening over 1868) als volgt: Ontvangsten. Die der instellinggenaamd Gedurende het Ééns of meer Geheel getal ver geheele jaar malen in het jaar pleegde huisgezinnen (onafgebroken) (tijdelijk) ver en afzonderlijk verpleegd. pleegd. levende personen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 20