4 Do Stadsgeneesheer W. J. C. de Jong lieeft een eer vol ontslag gevraagd en verkregenter zijner vervanging is benoemd Dr. W. Sneltjes. Tot beurtschipper op Utrecht is benoemd J. Gerrit sen en in het veer op Zwolle Willem Schuring. Plaatselijke Verordeningen. Gedurende het vorige jaar zijn vastgesteld de volgende verordeningen als: eene houdende tarief van plaatselijke belasting op het gedisteleerdeene tot het oprigten eener Iïoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus en eene Bur ger-avondschool eene regelende het onderwijs op die in- rigtingen, eene vaststellende de heffing van bijdragen der leerlingen zoomede de invordering daarvaneene regelende het onderwijs in de wiskundegeschiedenisaardrijks kunde, NederlandscheFransche, Engelsche taal- en let terkunde op de in stand gehoudene eerste afdeeling van het Stedelijk Gymnasiumeene vaststellende de heffing van leggelden op de kaden te Zutphen en eene rege lende de invordering daarvaneene op het gebruik der stads kadenhoutwal en havensmitsgaders op het lig gen laden en lossen der schepen op de rivier den IJs- sel, eene tot intrekking van art. 8, 9, 10, 11 en 12 der verordering op het gebruik der stadsweiden de Marsch en Helbergen door de ingezetenen der gemeente Zutphen eene tot aanvulling der verordening op de regeling van het middelbaar onderwijs te Zutphen, eene tot uitvoering van art. 755 van het wetboek van koophandel, eene hou dende het reglement op het stedelijk gymnasiumeene tot regeling van het schoolgeld daarop en die op de invorde ring daarvan. HOOFDSTUK III. Verschillende onderwerpenbetrekkelijk het beheer der Gemeente. De Heer Dr. W. J. A. Huberts draagt als stads-bi- bliothecaris en archivaris bij voortduring de meeste zorg voor het gemeente-archief en de bibliotheek. De toestand van het stedelijk archief en bibliotheek is ongeveer de zelfde gebleven als in het vorige jaar. De bibliotheek werd vermeerderd door enkele geschen ken van catalogi en verslagen van de Koninklijke Aca demie inventarissen van archieven enz.terwijl zij door aankoop een paar werken over Zutphensch regt en een te Zutphen gedrukt werk van den Zutphenschen rector Lo meier is eigendom bekwam. Het archief werd vermeerderd door den aankoop eener belangrijke verzameling brochures en pamfletten, betreffende de geschiedenis der provincie Gelderland en vooral ook van deze stad, allen behoorende tot de historie der vorige eeuw. Die zijn in behoorlijke portefeuilles gedaan en ge catalogiseerd. De begraafplaatsen zijn in goeden staat, aan toezigt ontbreekt het niet. Bij voortduring voldoet het bestaande reglement uitnemend en geeft tot geenerliande klagt aan leiding. Het zou te wenschen zijn dat er geene noodza kelijkheid bestond om het te veranderen of wel door een ander te vervangen. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Van af de opening van het dienstjaar 1864 tot en met de maand Maart j.l.is voor die dienst ontvangen Wegens buitengewone Ontvangsten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1864 | | pagina 4