52 missie werd successivelijk aangekocht 89,300 stuks turven zoodat liet magazijn met inbegrip van de niet uitgegeven partijin liet geheel gerekendmoet geacht worden bevat te hebben 101300 stuks turven voor een bedrag, met kos ten van opdoen van 482,975. Ook in het vorig jaar werd besloten aan de inleggers eenige avans op de turf te verleenen en die voor lien ver krijgbaar te stellen tegen 4,25 de duizend, terwijl de prijzen van gruis en rundvet werden bepaald van het eer ste op 1,10 de mud en van het laatste op 0,35 het Ned. ICwaarvoor die artikelen bij eenige leveranciers waren verkrijgbaar gesteld. Het rundvet werd in den slagttijd op bons van de Commissie ad lioc afgeleverden op "dezelfde wijze maar gedurende den geheelen winter het cruisvoorts vaceerde gedurende de maanden December Januarij en Februarijtelken Dingsdag morgen eene Com missie tot uitgifte van turf. De uitkomst van deze ver strekkingen was, dat aan de inleggers werden afgegeven: 37686 turven, h. 4,25160,47 61 mud gruis, a 1,10. 67,10 190'A Ned. IC vet, a 0,35. 104,77s Totaal, 332,345 Voegt men hierbij het bedrag van het aan som mige inleggers in contanten terug gegevene ad 712,56 dan verkrijgt men als totaal bedrag der te ruggaaf 90 Dientengevolge bleef er bij het sluiten van het boekjaar van diverse inleggers nog in kas 82,23. Het magazijn bleek op 1 Maart 1864 geen turf meer te bevatten, zoodat een getal van 2222 turven door inme ten is verloren gegaaneen getal zeer gering in vergelij king met do cijfers van vorige jaren, en dat te danken was aan° de gunstige ligging van het nieuwe magazijn inde na bijheid der haven, door het Gemeente-bestuur verstrekt. 53 De administrative kas was het vorige jaar gesloten mot een nadeelig saldo van 3,475. Gedurende het thans afgesloten jaar waren hare uitga ven minderterwijl de inkomsten dezelfde blevenzoodat zij bij het einde van het thans afgeloopen boekjaar, een batig saldo van 31,873 oplevert. De in 1860 door het Departement Zutphen der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen opgerigte Hulpbank heeft ten doel om aan minvermogende nijvere lieden gel delijke voorschotten te verstrekken tot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. Het daartoe noodig fonds is bijeenge- bragt door inschrijvingen rentende minstens 3%rente- looze voorschotten en giften. De Hulpbank leent alleen aan inwoners der gemeente Zutphendie zoo mogelijk leden zijn van zoodanige zieken en begrafenis-busof inrigting van levensverzekeringals waaraan bestuurders der hulpbank hunne goedkeuring hech ten en die overigens wegens zedelijkheid en vlijt gunstig bekend staanen niet aan a. hen die tot eene godsdienstige gezindheid belmoren voor welke hier ter stede eene bijzondere hulpbank of andere gelijk doel hebbende inrigting bestaat; b. tapperskroeghoudersslijters van sterke dranken en handelaars in de loterij. c. hen, die nog als borgen van leeners verbonden zijn. Het voorschot wordt verleend voor 10, 20, 30, 40, of 50 weken uiterlijken de verhooging berekend naar een cent ten honderd in iedere 10 weken. De voorschotten zijn van vijf gulden of veelvouden dier som, echter tot geen hooger bedrag dan van honderd gulden. Na de eerste twee weken moot elke week zoodanig gelijk deel van voorschot en verhooging worden afbetaald, dat met het einde van den bepaalden tijd de geheele schuld is afgelost. Blijft de leener nalatig, zoo verbeurt hij voor de eerst verzuimde week vijf ten honderd van het te betalen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1863 | | pagina 28