22 anderen, wier perceelen ten gevolge van de werkzaamhe den voor de spoorwegen onbruikbaar waren gewordenis kwijtschelding toegestaan. De Touwslagerij van A. W. C. de Voswelke niet buiten de Vischpoort op het terrein voor houtwal bestemd, kon blijven, is tijdelijk overgeplaatst op stads grond, aan de zijde der Marschweide, langs de Laatste Stuivers-allée. In 1862 was aan de Directie der Groote Sociëteit ver gund, om op do Boompjeswal eene houten tent te doen opslaanom te dienen voor Societeits-locaalgedurende de verbouwing der Societeits-gebouwen. Tot het einde van het jaar en tot dat de localen op het Oude Want weder konden betrokken worden, heeft die tent voor Sociëteit gediend en vervolgens zijn er too- neelvoorstellingen in gegevenwaarover men zeer tevreden was. Gedurende de kermis zijn er vermakelijkheden in gegeven en in den zomer is de tent opgebroken en weg geruimd. Eindelijk moet hier nog worden vermeld, dat voor de voortzetting der vernieuwing van den kademuur op de Ro zengracht, is uitgegeven ƒ817,98, en voor herstelling van de fundamenten der zoogenaamde ruïne of Berkelboog 565,633, en dat de weide de Lijmerij ten behoeve der Staats-spoorwegen is onteigend en vergraven. HOOFDSTUK VI. Medische Politie. De gezondheids-toestand der ingezetenen is gedurende het afgeloopen jaar over het algemeen vrij gunstig ge weest. Epidemische en besmettelijke ziekten zijn niet voor gekomen alleen maakte do maand December hierop eene uitzonderingtoen zich allengsvooral in het laatst der maandgevallen van mazelen hebben opgedaan. In het 23 najaar kwamen ook eenige gevallen van kinkhoest voor doch uitbreiding kreeg deze ziekte niet. Ten aanzien van den algemeenen gezondheidstoestand van het vee zijn geene bijzonderheden bekend geworden. De maatregelen ter voorkoming van ziekten hebben zich weder bepaald bij de koepokinenting, welke door de ge nees- en heelkundigen, even als in vorige jaren met ijver werd in het werk gesteld. In den staat der geneeskunstoefenaren zijn over het af geloopen jaar de volgende veranderingen voorgekomen vertrokken J. N. Bamaer en Th. Kroon JHz. Med. Doctoresde vroedvrouw C. G. Evers vrouw van P. A. Steffens overleden de Apothecar en Drogist J. P. Makkink Bz. terwijl zich alhier heeft gevestigd de Med. Chir. et Art. obstr. Doctor A. II. van Andel. Als zieken zijn gedurende het afgeloopen jaar in het Oude en Nieuwe Gasthuis te Zutphen opgenomen: in het Ziekenhuis 121 personen, in het Lazereth 18 Totaal 139 personen. Hersteld werden ontslagen 122 en zijn overleden 19. In het Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen wer den opgenomen 92 personen, terwijl in 1863 het gesticht hebben verlaten 86 personen, als: verbeterd 3, niet ver beterd 23hersteld 28 overleden 32. HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Schutterij. Nationale Militie. Getal ingeschreven in 1863, om te loten in 1864, 163 personen. Ingelijfden van de ligting in 1862, 33 personen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1863 | | pagina 13