20 op de 5 iemvstad op den lioek van do Zeven Noteboom- straat is weggebroken en vervangen door eene nieuwe pomp, thans geplaatst achter in de Zeven Noteboomstraat. Van de noodbrug zijn 16 stuks dennen leggers ver nieuwd, zoomede een gedeelte van het eiken onder- en bovendek, de houten bekleeding van het linker landhoofd met de herstelling van de leggers en dekken boven de schepen alles voor de som van 2667.03®. Van de brug over de Tigchelbeek werd op 16.50 strek kende el eiken en op 47.50 el green en bovendek na, het geheele bovendek vernieuwd en eenige herstelling aan het onderdek uitgevoerd. Voorts zijn 10 stuks eiken brug- leggers er onder gelegdvan welk een en ander de kos ten bedroegen 1449.58. De vorige vernieuwing had plaats in 1861 en wel bij wijze van proef met verschillende houtsoorten. Bij uit komst blijkt het, dat de eiken en groenen houtsoortenhoe zeer kostbaarder in eersten aanleg, toch op den duur be terkoop uitkomen; dit althans is bepaaldelijk het geval met het sreenenhout. Do overigen bruggen zijn met uitzondering van de stee- nen brug bij de Hospitaalstraat en den houten brug van de Boompjeswal, welke dringend vernieuwing vorderen, in vrij voldoende staat. Een duiker is vernieuwd in de Nieuwe Wandeling zoo mede een op Helbergen. De staat der brugschepen is als in de voorgaande jaren. Men vertrouwt dat zij zullen kunnen gebruikt worden tot dat de nieuwe brug gereed is. Het veer-materieel is in voldoende staat. De bediening der schepen vorderde eene uitgaaf van 1145,88®, het gewoon onderhoud van al het materieel kostte 511,12®. Gedurende de herstelling der noodbrug is het veer 19 dagen en nachten in werking geweest. De kosten hebben bedragen met het gewoon onderhoud 300,54. 21 Bij aanbesteding werd uitgevoerd de fundering voor de nieuwe loskraan, hebbende gekost 4463,43®. De nieuwe kraan met een hefvermogen van tien ton (10,000 N. pond) is bij onderhandsche aanneming gegund aan en gemaakt in de fabriek de Prins van Oranje, firma Wed. A. Sterkman zoon, voor 4378, welk werk tuig bij de beproeving goed aan de gestelde voorwaarden voldaan heeft en vooral tot het heffen van zware lasten uitnemend geschikt is. Het maken van eene kade met aarden glooijing achter de huizen op de Nieuwe IJsselkade langs de havenis aanbesteed voor 3450. Het maken van houten leunin gen langs die glooijing voor 660,De in verband met deze werken bepaalde verbreeding der Marschpoort- brug voor 5183 en de bijbehoorende ijzeren leggers, dek en balusters Amor 2848. De herstelling der Hoendernestersluis is afgeloopen. De toestand der sluizen en duikers, met uitzonderino- van die der binnengracht, is voldoende. De havens zijn in denzelfden staat gebleven. De wandelplaatsen en plantsoenen Avorden vrij goed on derhouden. Aan de in 1861 nieuw gelegde kribben aan de Marsch- Aveideheeft eene voorziening met puinbestorting A-oor de koppen moeten plaats vinden en is besloten geAvordenhet benoodigde hout aan te koopen, om bij gunstigen water- stand in 1864, de verbetering van den linkeroeA'er boven de noodbrug, in eigen beheer te doen voortzetten. Een en ander vorderde eene uitgaaf A'an 625,27. Met de verbetering der bouAv- en weidelanden is gere geld voortgegaan en zijn daarin zeer doeltreffende verbe teringen uitgevoerd. Aan eenige pachters, Avier perceelen vermindering had den ondergaanten gevolge van afstand A an gronden voor de staats-spoorwegenis afslag van pacht verleend en aan O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1863 | | pagina 12