2 Personen uit deze gemeente vertrokken naar de over- zeesche bezittingen. Geene. De algemeene Wijkmeester draagt zorg voor de bijhouding der bevolkings-registers. HOOFDSTUK II. Verkiezingen Oeineenie-BSesiuur. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal bedraagt534. Idem van de Provinciale Staten. 530. Idem van den Gemeente-Raad. 742. De Kiezers-lijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vastgesteld zonder tot eenige moeijelijkheid aanleiding te geven. Het verkiezings-werk heeft mede tot geenerhande zwarigheid aanleiding gegeven. Gemeente-Bestuur. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden, zijnde de O. L. Graaf tan Limburg Stieum, Mr. M. J. van Löben Sels, F. C. Colenbrander, Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufford, Mr. Jb. Dam, J. P. ITasselo, C. M. Henny, Mr. D. Nijman, Mr. R. W. Tadama, Mr. F. G. Nieuwenhuijs, Dr. D. H. Ort, Mr. L. E. Lenting, N. T. J. van de Kas- teele, Jonkh. H. A. D. Coenen, H. D. Mispel blom Beuer. De vier laatstgenoemde leden moes ten in 1859 aftreden en zijn herkozen: de heer Mr. H. J. Thooft moest insgelijks aftreden en had ver zocht bij de verkiezing niet weder in aanmerking te komen. In zijne plaats is benoemd Dr. D. H. Ort bij herstemming tegen den Heer D. Albers. Het Collegie van dagelijksch Bestuur bestaat uit den 3 Burgemeester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de Wethouders Mr. M. J. van Löben Sels en Jonkh. H. A. D. Coenen. De laatstgemelde is in het vorig jaar herkozen, de andere Wethouder zal in dit jaar aftreden. De Burgemeester is bij Koninklijk besluit van 2 December j.l. N°. 91 herbenoemd. In plaats van wijlen den Heer J. Willemsen is tot ijker der botervaten benoemd de heer H. J. Wen- NEKERS. Ter vervanging van wijlen T. J. Tiiien is tot stads weidegreven aangesteld J. W. Vriesekolk. H. Petiet is ontslagen als sergeant van de nacht wacht en tijdelijk vervangen door E. Witjes. In plaats van wijlen G. W. Heijink is tot cla viger bij het Stedelijk Gymnasium aangesteld D. J. Hazewolt. Aan den heer C. II. Thuricow is een eervol ont slag verleend als stads vroedmeester en in zijne plaats benoemd de heer J. van Zelm. De klapperman in de Hoven H. Beker is met het einde van dit jaar ontslagen om niet weder ver vangen te worden. In den staat der Gemeente-Ambtenaren en Bedien den zijn verder geene veranderingen voorgekomen. Plaatselijke Terordeningen. In het vorig jaar zijn de noodige verordeningen op het lager onderwijs tot invoering der Wet van 13 Augustus 1857 (Staatsblad N°. 103) vastgesteld en met 1 September j. 1. in werking gekomen. Voorts is vastgesteld een nieuw tarief van Plaat selijke Belasting op het Binnen- en Buitenlandsch Gedistilleerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1859 | | pagina 3