50 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Aangesloten bij de R. K. Werkliedenvereeniging St Joseph overeenkomstig de Katholieke Stand- en Vakorganisatie zijn de volgende plaatselijke afdeelingen van de Kath Vakorganisatie: a. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, St. Raphaël, BestuurL. J. Bense, voorz., J. Aengenent, secr. b. R. K. Bouwvakarbeidersbond, „St. Joseph": Bestuur: F. Horst, Polsbroek 248, voorz., J. Burgers, Diezerstraat, secr U. Lenebout, Penn. c. R. K. Grafische Bond „St. Lucas": Bestuur: H. J. Wessels Buitensingel 115, voorz., penn. d. R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy" Bestuur: J. Burgers Dieserstraat. e. R. K. Bond van Houtbewerkers, Stoffeerders, enz., H. Plet- tenberg, Buitensingel. f' Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus" F. Horst Vijfmorgenstraat. g. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" Bestuur: H. van Hilst, Hoornwerk, voorz., H. H. Henrix, Buitensingel penn. h. R. K. Bond van Kledingindustrie „St. Gerardus" A. Keizer Oude Wand, J. Leenen, Buitensingel. i. R. K. Bond van geëmployeerden in hotels, cafés en restaurants Bestuur A. A. Brandt, voorz. Vijfmorgenstraat; P. Beevers, Raadhuissteeg, secr.; W. M. Rijstbergen, Vijfmorgenstraat, Penn. Onder de R. K. Werkliedenvereeniging ressorteeren verder De R. K. Tooneelclub „Amicitia"; leider: J. Helmsing Buitensingel. Bestuur: H. A. Plettenberg, voorz., J. Otterloo H. Boxtart. De R. K. DanscursusadministrateurFr. van Maastrigt, Turfstraat. lederen Donderdagavond in de wintermaanden onder leiding van een vakkundig leeraar, in het gebouw der R. K. Werkliedenvereeniging. De Jonge Werkman, de organisatie der Katholieke arbeiders jeugd, die wel een zelfstandig bestuur uit eigen kring hebben maar daarenboven door twee of meer leden der Werklieden vereeniging als „leiders" worden ter zijde gestaan. De vereeni ging wordt in haar actie ter zijde gestaan door den Geest. Adviseur, den W. E. H. Kapelaan C. Uyttewaal. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, „St. Franciscus van Assisië", aangesloten bij de landelijke organisatie. Bestuur: A. B. Jaspers Focks, Heeckerenlaan 22, ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 51 voorz.; W. A. M. Norp, Leestenscheweg 189c te Warnsveld, secr.Th. Heitling, Lange Hofstraat 10, penn. Het orgaan is getiteld De R. K. Bediende, en verschijnt elke veertien dagen. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel ,,St. Raphaël", aangesloten bij de R. K. Nederlandsche Bond. Bestuur: C. J. Bense, voorz.; J. Aengenent, secr.; Th. Boekema, Vischpoortplein. Het orgaan heet: „Het Rechte Spoor"; het verschijnt elke week. Geest. Adviseur: W. E. H. Kapelaan J. Barrée. R. K. Bond van Handelsreizigers ,,St. Jan", aangesloten bij de R. K. Nederlandsche Bond. Bestuur: B. J. Wigman, Pelikaanstraat 2, voorz.; Fr. Schaapveld, Rozenhoflaan, secr.; J. Oomens, Spittaalstraat 74, penn. Het orgaan „St. Christoffel" verschijnt elke week. Geest. AdviseurW. E. H. Kapelaan J. Barrée. R. K. Kiesvereeniging Recht voor Allen", Bestuur: W. E. Heer Kapelaan J. Barrée, voorz.; F. Fluitsma, Secr.-penn., Praebsterkamp 13; Mevr. Fiévez-Scheeren, B. J. Tiedink, leden. R. K. Propagandaclub „St. Michiel". Bestuur: W. E. Heer Kapelaan J. Barrée, voorz.; Th. Urbanus, Buitensingel, secr.H. J. Wessels, Buitensingel, penn. „Het K. R. O.-Comité". Het stelt zich ten doel de belangen van den Katholieken Radio-omroep naar vermogen te bevorderen. Bestuur: E. H. J. Barrée, voorz.; Th. Urbanus, secr.; E. G. Roebers, penn.; J. Bögman, J. Flapper en M. Heitling, leden. „St. Lebuinusvereeniging". In deze vereeniging zijn onder gebracht de R. K. onderwijzers en onderwijzeressen der bijzon dere scholen in het dekanaat Zutphen. Onderafdeeling van den Aartsdiocesanenbond. Bestuur van de afdeeling Zutphen bestaat uit: J. Draaisma (Steenderen) voorz.; P. Fluitsma (Zutphen), secr.-penn.; Mej. Dijkman (Zutphen), lid. R. K. Gern. Zangvereeniging „St. Caecilia". Directeur W. E. Kapelaan C. S. Uyttewaal. F. Bruyninckx, voorz.; A. W. Lensen, secr.; J. Plettenberg, Penn.; Mej. M. Vettenburg, Bibl.; Alg. sec. Mej. B. Knol; 2e secr. F. van Maastricht. Aantal werkende leden, totaal 80 Dames en Heeren. De wekelijksche repetitieavond wordt gehouden op Maandagavond in het R. K. Verenigingsgebouw, Halterstraat 14. De vereeniging geeft jaarlijks een groote uitvoering en één lichte uitvoering.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1934 | | pagina 27