196 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. R. K. Instellingen van Liefdadigheid. Het St. Elisabethgesticht. Het huis is ingericht als pension voor oude Heeren en Dameshet staat onder leiding en bediening van de Eerw. Zusters van Tilburg. Er is plaats voor ongeveer 40 personen. De Eerw. Overste is Zs. Gerarda. Het gesticht heeft ten behoeve van de inwonenden een eigen Kapel, waar dagelijks om 7 uur de H. Mis gelezen wordt. Het is gelegen in de Gewel- digershoek. Het St. Walburgisziekenhuis. Het huis is gelegen aan de Martinetsingel, dicht bij den IJssel. De patiënten hebben volko men vrijheid in de keuze van hun geneesheer; alle heeren Genees- heeren hebben gelegenheid er hun patiënten te behandelen; eveneens zijn de patiënten vrij in hun keuze van Operateur. Het Ziekenhuis is ingericht volgens de nieuwste eischen der medische wetenschap; het beschikt over een modern ingerichte operatiekamer, een Röntgeninstallatie, een Laboratorium, een Hoogtezon, een lift van 2 K 2% Meter; het is speciaal ingericht voor verlossingen. De verpleging geschiedt door de Eerw. Zusters van Liefde uit Heerlen. Overste is Zs. Judoca. Het Ziekenhuis biedt plaats voor ongeveer 40 patiënten. De kosten der verpleging worden berekend in drie klassen. Dank zij den steun van de Ge meente Zutphen, zijn minvermogenden in de gelegenheid bijna gratis verpleging te genieten; het Theresiafonds en het Fonds voor Ziekenhuisverpleging maken het mogelijk de Ziekenhuis kosten aanmerkelijk te verminderen. Het Ziekenhuis wordt beheerd door een commissie van Regenten Deken Chr. van Elmpt, eerevoorz., J. H. H. Tacke, Coehoorn- singel, voorz.Mr. J. H. G. M. van der Kun, Deventerweg, secr.B. J. A. Brandt, Sprongstraat, Penn.; J. H. C. van Berkel, Groenmarkt, en P. L. Dullaert, Spittaalstraat, leden. In den loop van dit jaar zal het Ziekenhuis worden uitgebreid met een geheel nieuwen vleugel, zoodat het volledig naar de eischen des tijds ingericht plaats zal bieden voor ongeveer 70 patiënten. St. Vincentiusvereeniging. De vereeniging stelt zich ten doel, om Katholieke arme gezinnen te bezoeken, zoo noodig te ondersteunen met levensmiddelen of kleeding en vooral afge dwaalde Katholieke huisgezinnen tot naleving van hun gods dienstplichten aan te sporen. De vereeniging is als zoodanig een onderafdeeling van de Nederlandsche St. Vincentius Vereenigingze vergadert eiken Dinsdagavond in een lokaal van het St. Hubertusgesticht. Het bestuur bestaat uit de volgende HeerenJ. H. H. Tacke, Goehoornsingel, voorz.A. H. Koch, Kuiperstraat, vice-voorz. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 197 L. L. Dullaert, Nieuwstad, secr.; L. A. Fiévez, Jacob Damsingel, Kenn.J. Heitling, Korte Hofstraat, B. J. A. Brandt, Sprongstraat, Ir. W. H. van Basten Batenburg, C. J. Voeten, Nieuwstad, Th. Ellebroek, Korte Hofstraat, P. L. Dullaert, Spittaalstraat, D. J. Jaspers Focks, Frankensteeg en L. H. Lansman, Waterstraat, leden. In de wintermaanden organiseert de vereeniging ten behoeve van arme gezinnen een ,,Spijskokerij", waarvoor door de leden bonnen worden verstrekt. ,,Het R. K. Liefdewerk voor Kinderbescherming." Het stelt zich ten doel de verzorging van z.g. voogdij- en regee- ringskinderen, welke aan zijn bescherming worden toevertrouwd. Het bestuur: Mr. W. H. van Basten Batenburg, voorz.; L. L. Dullaert, Nieuwstad, secr.; B. J. A. Brandt, Sprongstraat, penn.; J. H. H. Tacke, J. Heitling, en C. J. Voeten, leden. ,,Het St. Theresiafonds." Het fonds is opgericht, om door vrijwillige bijdragen te voorzien in de kosten van ziekenhuis verpleging en chirurgische behandeling ten behoeve van minder- vermogende Katholieken. BestuurMr. W. H. van Basten Batenburg, voorz.J. C. Reesinck, Brugstraat, administrateur. R. K. Vrouwenbond. De vereeniging stelt zich ten doel om de actie der Katholieke vrouw in het godsdienstig en maatschap pelijk leven te organiseeren. Het bestuur bestaat uitMevr. Van der KunRegout, Deventerweg, presidente; Mevr. Brugge- meierVan Meegeren, Deventerweg, secret.; Mej. Van Oosten, penningmeesteresse. De vereeniging telt ongeveer 200 leden. Als onderafdeelingen verdienen vermelding De Missienaaikring. Deze vervaardigt kerkelijke gewaden ten bate van de R. K. missiebeweging. De leiding berust bij de damesFreule Storm van 's Gravensande en Mej. M. Tacke. Door vrijwillige bijdragen wordt in onkosten voorzien. Naaivereeniging ,,St. Elisabeth". De leden maken ten behoeve van min vermogende schoolgaande kinderen der R. K. Scholen kleeren, die als kerst geschenken worden uitgedeeld. De leiding berust bij Mej. Tr. Schaapveld, Lange Hofstraat. R. K. Vacantiekolonie. Het doel is gelden te verzamelen om zwakke kinderen uit behoeftige gezinnen in staat te stellen gedurende eenige weken in een R. K. vacantiekolonie herstel van gezondheid te verkrijgen. De leiding berust bij de damesMevr. Van der Kun-Regout, en Mevr. Wittkamf-Van Schijndel. R. K. Kraamverzorging. Het doel is aan vrouwen uit behoeftige gezinnen bij bevallingen kosteloos hulp in de huishouding te verschaffen. De leiding berust bijJuffr. van LangenHarfterkamp, Buitensingel.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 101