Opgave van verschillende Besturen. 162 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 5e Stemdistrict (school I D. Evekinkstraat), hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Binnengracht vanaf de brug tusschen de Pelikaanstraat en de Spittaal straat tot aan de brug tusschen de Beukerstraat en de Laarstraat, de achter zijde van de perceelen aan de Noordzijde van de Laarstraat, de Berkel tot de brug tusschen Berkelsingel en Coehoorn- singel. de Berkel tot de Turf straat, den achterkant van de perceelen aan de Zuidwestzij de van het Oude Wand. den achterkant van de perceelen Beukerstraat No. 87 tot en met 97, de brug tusschen de Beukerstraat en Laarstraat, en den achterkant van de perceelen aan de Westzijde van den Boomp- jeswal tot aan de brug tusschen de Pelikaanstraat en Spit taalstraat. 6e Stemdistrict (Buiten-Societeit)hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Berkel vanaf de grens der cremeente tot aan de uitmonding van de Groote Gracht, de Groote Gracht, den Overweg en den Noordwestkant van het Spoorwegemplacement tot. aan de grens der gemeente. 7e Stemdistrict (school Lombardsteeg), hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Oostgrens van district 1, vanaf de Lange Hofstraat tot aan de brug tusschen de Spit taalstraat en de Pelikaanstraat, de Westgrens van district V tot aan de Berkel en den achterkant van de perceelen aan de Westzijde van de Turf straat en Korte Hofstraat. 8e Stemdistrict (school B/C Gasthuisstraat), hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Berkel van de uit monding van de Groote Gracht tot de brug tusschen de Ro zengracht en het Stationsplein, den achterkant van de per ceelen aan de Oostzijde van het Stationsplein, den Zuid oostkant van het spoorwegemplacement, den Overweg en de Groote Gracht tot de Berkel. 9e Stemdistrict GymnastieklokaaJ Broederenkerkplem)^ hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Noordwestelijke grens van de districten VI en VIII, de Zui delijke grens van district VIII tot de Turf straat, de Noord westelijke grens van district VII, de Noordelijke grens van district I en den IJssel tot aan de Noordelijke grens der gemeente. 10e Stemdistrict (school F Hoven), hetwelk omvat het deel der gemeente ten Westen van den IJssel. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 163 Voor zoover deze op Zutphen betrekking heeft. Bevolking der Gemeente Zutphen op 1 Januari 1921 18934 zielen, waaronder 109 militairen en 608 bewoners van het O. en N. Gasthuis. Mannen 9104, vrouwen 9830. Van de wettige bevolking, verdeeld naar de verschillende godsdienstige gezindten, behoorden 1 Januari 1921 tot de Her vormden 13080. Waalsch Hervormden 46, Evang. Luterschen 373. Hersteld Lutherschen 31. Doopsgezinden 189. Remonstran ten 72. Gereformeerden 640. Roomsch Katholieken 3284. Nederd. Israëlieten 474. Chr. Gereformeerden 110. Portug. 0. Presbyte- riaansch 1. Anglikaansch 1. Oud Roomsch 1. Tot geen der ge noemde gezindten behoorende 632. Kiezers voor den Ge- gemeenteraad in 1921'22 9234. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 9700 en voor de Provinciale Staten 9382. Gemeentebestuur: Burgemeester: Mr. J. Dijckmeester. Wet houders D. Molenaar en M. J. Mulders. Leden van den Raad: F. C. Gies, J. Groeneveld, C. Hartman, Jhr. mr. B. de Jonge, Th. J. H. Kling, H. Koerselman, H. Koordeman, G. W. van Laar, J. Memelink, D. Molenaar, W. Mulder, M. J. Mulders, D. O. Norel. J. A. Paap, A. Stijntjes, B. J. Tiedink en H. Hollinga. De geheele Raad treedt in 1923 af. Secretaris: J. Ruibing. Ontvanger: Jhr. H. A. Coenen. Amb tenaren van den Burgerlijken Stand: D. Molenaar, Mr. J. B. Sölner, J. G. Klaassen, Th. J. van Dam, Mr. J. H. de Vries, G. J. Flameling en J. B. Gosselaar Beerta. Vaste Raadscommissiën voor de Gasfabriek en Waterleiding: D. Molenaar, Voorz., F. C. Gies, H. Koerselman, H. Koordeman en J. A. Paap; voor de Gemeentereiniging: D. Molenaar, Voorz., C. Hart man, B. J. Tiedink, W. Mulder en Th. J. H. Kling; voor de Financiëele Commissie: Mr. J. Dijckmeester, Voorz., J. Groeneveld, F. C. Gies, A. Stijntjes en D. O. Norel; voor de Landerijen: M. J. Mulders, Voorz., H. Hollinga, I). O. Norel, Jhr. mr. B. de Jonge en J. Memelink. Commissie voor de Strafverordeningen: Mr. J. Dijckmeester, Voorz., M. J. Mulders, G. W. van Laar, Jhr. mr. B. de Jonge, en H. Koordeman.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 85