•214 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Grieken, W. C'. Palsenberg, H. J. Post, Mej. J. C. Stegeman Commies-titulair: A. G. de Ridder. Stationsambtenaren: P. Flens, -J. A. Dammer. J. W. Denekamp, C. H. Wensink, J. Kardi.jk. Assistent-Stationsdienst: G. J. Wagenvoort Arbei ders-telegrafist H. de Ruiter, D. Kraa, A. Zijlstra, J. J. Haan. RangeermeestersJ. Dijkslag, S. Claasen, C. Schep Lading- meesters: J. Timmermans, J. Renes, J. H. Stapel. H. W. Stoelhorst, A. J. Aalpol, R. Brummelman, D. Smit. H. Groot huize. Onderladingmeesters: H. L Legeer. J. Hut, H. Groot- huize, J. v. Wessel, J. Helmsing, A. Brankhorst, J. Sinnema, H Bronkhorst, Y. W. Klein Kranenbarg, W. Onstein, H. W. Bergmeijer, D. Roelofs. Controle-beambtenA. de Waard, G. A. Teeuwsen, J. J. Haan, H. K. de Blécourt, P. M. Jeukens. M. Daim, A. Lutgenhorst. Ned. Onderwijzers-Genootschap. Afd. Zutphen. Bestuur: K. Boer, voorz. C- G. Sterkenburg, le secr.M. Jansen, pen- ningm. Getal leden 18. Vergaderingen minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zutphen en Omstreken". Bestuur: A. Meilink, voorz.; W. v. d. Woude,, le secr. mej. A. H. Wagner, 2e secr. W. O. Eskes, penningm. D. J. E. Timmers. Doel: Langs wettigen weg de belangen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. Ned. Bond van Vakschoolleeraren en Leeraressen, afdeeling Zutphen. Bestuur: E. Vis, Voorz. J. Buys, Vice-Voorz.mej. E. Tideman, le Secretaresse; mej. A. M. J. Engelhart, 2e Se cretaresse: mej. N. Hoft, Penningmeesteresse. Art. 2 der Statuten Het doel van do vereeniging is: de belangen te behartigen van het Vak onderwijs aan de inrichtingen, waar dit gegeven wordt en van het aan die inrichtingen verbonden personeel. Vereeniging van Onderwijzers bij de Rijks-Normaallessen in de Provincie Gelderland. Voorzitter, één der twee Inspecteurs; Vice-VoorzitterA. Wundering te Arnhem; Secretaris, C. v. d. Mooren, te Doetinchem; Penningm.: H. Brander, Win terswijk overige bestuursledenJ. K. van Toledo. Zutphen G. J. Reerink, Apeldoorn; H. van Dijk, Nijmegen; A. v. Ote- gem, Tiel. St. Lebuinusvereeniging. Diocesaan-Vereeniging voor R. K Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius vereeniging, Zutphen en Omstreken. Bestuur: L. J. Geurts, ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 215 Hengelo (G.), voorz.; F. J. Dickmann, Zutphen. secr.: H. J. van Weert, Vierakker, penningm. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen", opge richt Maart 1897. Zij stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal en lezen; door S. de Vries van Zutphen in zingen; door A. de Zeeuw in gesch. en wisk.: door G. W. Ormel in aardrijksk. en paedagogiekdoor D. Eskes te Eefde in teekenendoor W. F. van Raay te Voorst in kennis der natuur, toekenendoor L. van Koeveringe te Dieren in teekenen en wis kunde; door I. do Zeeuw in gesch.. bijb. gesch.: door K. J. Rouwenhorst te Vorden in Ned. taal en rekenen: door -I. G. Kohier van Zutphen in aardrijkskunde; door P. Oranje van Zutphen in Bijb. Gesch. Ingeschreven zijn op 1 Dec. 1921 5 mann. en 10 vr. kweekelingen, verdeeld •in 4 klassen. Voorz.-directeur A. do Zeeuw, secr. B. Bennink. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudewand Zutphen. Het onderwijs kost 20.— per jaar. (Reductie voor minvermogenden, vrijstel ling voor onvemiogenden Vereeniging Dorcas. Bestuur; Mej. van Rhijn, Presidente; Mevr. Engelen, Thes. Secr.; Zuster C. H. C. Tack; Mevr. P. A. Tutein Noltheniusvan Haeften; Mej. S. Frede- rikse en Mevr. Goddardv. d. Wijck. De Vereeniging heeft ten doel des winters werk en kleedingstukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zij. die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Boven dien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakto kleedingstukken te koop zijn. Vereeniging van Facultatieve Lijkverbranding, afd. Zutphen. J. Goemans, Voorz.; Ir. D. J. Bosman, Secr.Penningm.; Dr. P. M. Keer, W. J. Schillemans. Contributie voor leden 1.50, voor buitengewone leden 0.50 per jaar. Telegraaf- en Telefoonkantoor. Directeur H. Pott; commies- tit.J. van Dijk; A. B. Barkeij. Telegrafisten: 2e klasse; J. H. O. TerweelE. M. Snoek; M. A. G. van Leeuwenberg; J. L. Pasman, R. van Gelder en E. Bloemendaal. Chef-telefoniste: J. Dwars. Telefonisten Interl. Telefoniste le klasse: J. Jansen. Telefonisten 2e klasseM Gimberg, H. L. W. Kraan, A. Th. Verschoor; J. Terbeek; A. van der Peijl, L. W. M. Kraan; J. N. Kapteijn en leerling-telefoniste: A. C. Bettinck. Telefonisten locale dienst: Telefoniste 2e klasse: M. Dessers, J. H. Mast;

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 111