202 ADRESBOEK VAN ZÜTPHEN. honden -ran voordrachten enz. het gezellie verkeer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden <100. Donateurs 00. Donateurs zijn zij, die minstens 3. 's jaars bijdragen. Zutphensche Christelijke Besturenbond. Bestuur: H. J Lam mens Hzn.Buitensingel 94, voorz. A. H. Surink, Vischpoort- plein 13a, secr.; D. J. Schoenmaker, pennngm.; Alg. Adj. B. J Koerselman; 2e voorz. E. J. Arends. Doe]Bevordering der Chr. arbeidersorganisaties door propaganda, oprich ting van afdeelingen van landelijke Chr. Vakbonden, door gemeenschappelijk optreden der bij den Bond aangesloten organisaties de acties dezer organisatie te bevorderen: door het richten van adressen aan de overheid; door het toe zicht houden omtrent naleving van do wetten op den arbeid; het verzamelen van statische gegevens omtrent loon, arbeidsduur, werkloosheid, ziekte enz.; door het houden van ontwikkelingscursussen; door het verzamelen van steun- gelden voor stakers en uitgestotenen. Opgericht 1 Jan. 1918. Do volgende afdeelingen zijn bij den Z. C. B. B. aangesloten. Aid. Ned. Werkl. Verbond, „Patrimonium". E. J. Arents, Voorz., J. A. Surink, Vice-Voorz., J. J. Iliohan, le Secr. Tada- mastraat 22a, A. H. Surink, 2e Secr. G. J. H. Kranenburg, Penningm., G. W, Lebbink, 2e Peningmeester, J. J. Withuis Bibliothecaris. Aan de afd. is verbonden een Ziekenfonds, tellende 57 leden. Bestuur: J. J. Visser, voorz.; J. Withuis, penn..; G. H. Scholten, secr. Deze vereeniging stelt zich ten doel om do overtuiging, dat Gods woord en do traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eencr Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om do liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. Do hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. Do afdeeling telt 75 gewone en 30 begunstigers. Woningbouwvereniging: Chr. Nat. Werkmansbond en Patri monium. F. Hartsuiker, Voorz., J. J. v. d. Beukei, Secr. De- venterweg 111, R. Groendijk, G. N. Hageman, T. Wallenburg xl. Wormgoor. Afd. Chr. Grafische Bond. H. Koolmees, Voorz., H. Schup- pers, Penningm., S. Binnendijk, Secr. Spittaalstr. 108a. t Aid\,Chr' BOTld vHande's- en kantoorbedienden. J J de Jong, Voorz., H. J. Lammere, Penningm., J. H. Hofhuis Secr Havenstraat 29a. Afd. Chr. Bond v. Spoor- en Tramwegpersoneel. A. de Vries Voorz., Onstein, PenningmSecr. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 203 Afd. Bond v. Chr. Meubelmakers en aanverwante vakken. J. A. Dijkman, Voorz., G. J. Mulder, Secr., Vijfmorgenstr. 16, H. Vlasveld, Penningm. Afd. Chr. Metaalbewerkersbond. H. A. Roelofs, Voorz., J. de Vente, Secr. Okema, Penningm. Afd. Chr. Ambtenaarsbond. H. Zijlstra, Voorz., C. Karelse, Secr., J. Gort, Penningm- N.B. Afzonderlijke groep voor verplegers en verpleegsters. Afd. Bond v. Chr. Bouwvakarbeiders. J. Elferink, Voorz., P. v. d- Vaart, Secr. Hoornwerk 8, Klumpert, Penningm. Afd. Chr. Nat. Werkmansbond, onder de zinspreuk: „De Heer is onze Banier". G. Hoevers, voorz. Joh. Scholten, 2e voorz.D. Schoenmaker, secr.J. W. Trelker, 2e secr.H. G. A. Hanekamp, penningm. Bestuursleden: B. Kuyk, L. Hulsbos, L. F. H. v. d. Heuvel en A. Langenberg. Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, dat is aangesloten bij den bond, gev. te Rotterdam, elk lid betaalt 2 cent per gulden. Van den Bond gaat uit een algemeen begrafenisfonds, welke winsten vloeien in een weduwenfonds. R.-K. Werklieden-Vereeniging „St. Joseph". Kerkelijk goedge keurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kape laan J. W. J. Büter, Geestelijk AdviseurB. J. Tieding, pres. A. Albers, vice-pres.G. L- Dijkman, le secr.W. Dijkman, 2e secr.B. H. Hachmang, le penningm.J. A. Meuris, 2e pen ningm? P. Peppelenbosch en H. Rutten, commissarissen. De vereeniging stelt zich ten doel: om, door aanéénsluiting, do godsdien stige en maatschappelijke belangen harer leden te bevorderen en hen te vrij waren tegen anti-christelijke invloeden: elkander bij to staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad. Do vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, billards en piano) en verder de volgende afdeelingen: ziekenfonds, liefdefonds, spaarkas en bibliotheek, tooneel, muziekgezelschap en leestafel. Vakafdeelingon van meubelmakers, kleermakers, (tabaksbewerkers, metaalbewerkers en corres pondentschappen van typografen, kalk- en steenbewerkers. Afd. Zutphen-Brummen Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Bestuur: A. Schuttevaer, voorz.; R. Wigman, onder-voorz.Jhr. Ridder Huyssen van Kattendijke, secr.Wentink, 2e secr.G. J. Mensink, penningm. B. A. Dijk, G. van den Bovenkamp, D. A. Bos. Maatschappij van Nijverheid, Departement Zutphen. W. J. Schillemans, voorz.F. Lawerman, secr.J. G. J- Wessels, D. J. Wöhrmann L. Vergeer en B. J. Kerkhof.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 105