176 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Naaml. Vennootschap „de Botermijn". Mijndagen: Dinsdag en Vrijdag 2 uur. H. Evekink, Pres.-Comm.Mr. J. B. Sölner, Mr. M. Rom Colthoff. Comm.-Administrateur G. J. Kuijper. Mijnagent: G. C. J. Pijnappel. Coöp. Zuivelverkoop Vereeniging „Gelderland Overijssel" C. Z. G. O. te Zutphen. Kantoor Stationsweg 27. Koelhuis Ha venstraat, tel. 433. Dir. T. Wassenaar. Protestantsche Inrichting van Weldadigheid. C. C. Brünings, Pres.; A. Velders, Secr.M. G. A. Lijsen, Penningm.E. J. Harmsen, adj.-Penningm. J. C. Goldenberg, Magazijnmeester; H. L. Ketjen, adj.-MagazijnmeesterMr. G. M. van Voorthuij- sen, H. A. A. van Elk en E. J. Volkersz. Te Huis voor Militairen. Bestuur: Jhr. Mr. J. H. J. C. Mar tens van Sevenhoven, Voorz.; E. C. U. baron Calkoen, Pen ningm. Ds. P. M. de Jong, Secr.A. E. Zimmerman, F. C. Co lenbrander, D. O. Norel en F. J. J. baron van Heemstra. Huis vader J. Dijstra. Do bestemming van dit op de Zaadmarkt gelegen Huis, een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond, is Militairen, te Zutphen in garnizoen, kosteloos een aangenaam verblijf in hun vrijen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige dagbladen, dam- en schaakspelen zijn aan wezig. Voor geringen prijs zijn goede ververschingon geen sterke drank te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim ge bruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost 2.of meer 's jaars. Chr. Jongelings-Vereeniging 1 Tim. 6 12a te Zutphen. Opge richt 21 Oct. 1861. Goedgekeurd bij K. B. van 28 April 1905 No. 39. Vereenigingsgebouw Paardenwal 39. Afd. van het Nederl. ■Jongel. Verbond en van den Wereldbond van Jonge Mannen. H. van Zeben Dzn.Eere-Voorz.Ds. C. J. van Paassen, Di recteur en wnd. Ie Voorzitter; J. G. Tesink, 2e Voorzitter; J. Oostenrijk, le Secretaris; G. J. Konijnenberg, 2e Secretaris; A. Hanekamp, le Penningm.; W. van Veen, 2e Penningm.; J. H. Hanekamp en B. J. Slijper, Bibliothecarissen. Aantal leden pl.m. 70. De vergaderingen worden gehouden iederen Zaterdagavond van 89'/2 uur. Haar volksbibliotheek met pl.m. 1000 boeken is geopend ieder Woensdagavond van 89 uur. Iedere jonge man boven 16 jaar kan lid der Vereen, worden. Begunstigers betalen minstens 1.per jaar. Het gebouw is Zondagavond voor leden en genoodigden ge opend. Gymnastiek afdeeling. Vergadert Dinsdag 810 uur. P. van Zeben, Voorz.; H. R. A. Jansen, Secr.; W. v. Veen, Penningm. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 177 Knapen-afdeeling vergadert Zondagmiddag van 121 uur in 3 groepen. Voorz. D. O. Norel; Secr. T. Wallenburg; J. J. van Kaam, Penningm., pl.m. 80 leden. Zondagsscholen met pl.m. 300 leerlingen. Evangelische Kiesvereeniging. Dr. R. H. Drijber, Eerevoorz. Ds. J. Henzei, Voorz. J. Kreukniet, Secr., H. Kuiper, Penning meester, J. H. Bartels en A. Dieperink. Gereformeerde Jongedochters-Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen". Vergadering Maandagavond in de con sistorie der Geref. Kerk van 8 uur tot half tien uur. Presidente mej. H. J. G. van der Veen Vice-Pres. mej. T. Uiterwijk; Secr.: mej. H. EskesThes.mej. H. Martinus. Gereformeerde Jongelings-Vereeniging „Uw Koninkrijk kome" met een 30-tal leden, begunstigers 65. Vergadering Zondagavond van 7'/29l/2 uur in de consistoriekamer van de Ger. kerk Voorz. W. D. Hoogewoud; Secr. G. A. Schouten, Brummen F 39. Bovenbedoelde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijken levens. Algemeene Protestanten Vereeniging, afd. Zutphen, Bestuur: Ds. R. H. Drijber, Voorz. J. Kreukniet, Secr. H. Kuiper, Pennigm.J. L. Bakker, Q. B. Willemsen. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van her stelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. Provisoren: Mr. J. L. A. Stolk, Voorzitter; Mr. M. Rom Colt hoff, Secretaris; C. C. Brünings, D. J. Bosman, J. Canters Jr. en J. de Priester. Rentmeester: A. J. M. Spruit. Geneeskundige Dienst. Ziekenhuis en Lazareth: de Gemeente artsen Dr. E. J. W. Holleman, J. L. Siemens en E. Tielenius Kruythoff. Arts belast met den heel- en verloskundigen dienst Dr. J. v. d. Hoeven. Directrice: mej. D. Scheltens. Geneeskun dig Krankzinnigengesticht: Eerste Geneesheer, C. Bijl, Arts. GeneesheerenDr. N. J. A. Francken en P. van Boök, artsen. Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen Het Groot Graffel, te Warnsveld. le Geneesheer, A. J. M. le Nobel, arts. Genees heeren: mej. A. A. J. Steenhuijsen en G. Styfhoorn, artsen. Badinrichting op de Rozengracht. Abonnementskaarten alleen verkrijgbaar op het kantoor van den Rentmeester van het O. en N. Gasthuis. 1920 12

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 93