188 ADRESBOEK VAN ZÜTPHEN. Vice-Voorz.H. Kiezebrink, Secr., Rij ken h age 24W. Hooven- streijdt, Vice-Secr.G. T. Wesselink, Penningm.G. J. B. Brands, 2e Penningm. Deze vereeniging stelt zich ten doel de bestrijding der drinkgewoonten door de geheelonthouding van alle alcoholische dranken. Zij onderscheidt leden, buitengew. leden en aangeslotenen. Hun aantal bedraagt ruim 230. Nederlandsche Onderwijzers Propaganda-Club voor Drankbe strijding. Afdeeling „Zutphen en O." Bestuur: A. K. Klaren, Voorz.Mej. J. M. Vrugtman, Secr.; R. Schouten, Penningm. Nederl. Vereeniging tot afschaffing van Alcoholh. Dranken. Afd. Zutphen. Bestuur: A. Stijntjes, Voorz J. v. d. Wal, Secr.; J. Paap, Penningm.; H. B. van Zanten, J. Veerman, M. R. de Jongh Zuiphensch Comité voor Drankbestrijding. Bestuur: H. Mul- derije Voorz.; A. K. Klaren Secr.; Th. A. G. Steemers Penningm. Zutphensche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Be stuur: Dr. W. Mulder, Voorz.; G. A. de Monyé, Secret.; Mej. B. Cuperus Penningm®330. Algemeen Bestuur: Mevrouw v. Hanswijk Pennink—v. Haersma Buma, D. Molenaar, J. Groene veld. Huisbezoekster: Mej. G. A. E. Oort. Consulteerend Geneesheer Dr. E. C. C. van Lennep. Consultatie Bureau Proostdijsteeg No. 1. Dinsdag van 3—5 uur. Idiotenstichting 's Heerenlo ie Ermelo. Correspond.G. Fre- deriks. Leden betalen f 5.begunstigers bepalen hunne jaarl. bijdrage naar goedvinden. Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw. Voorz. Mr. A. G. A. Ridder van Rappard te Tiel. Onder-Voorz. W. A. R. de Bruijn te Nijmegen. Algemeen Secr. M. van Doorninck te Olst. Algem. Penningm. Jhr. W. Prins te Velp. G. v. d. Water, Wilp. W. J. Klein Lankhorst, Apeldoorn. G. Boschloo, Almen. Afd. Zutphe nW arnsveld: Voorz. S. A. K. Baron van Nagell te WarnsveldOnder-Voorz. J. M. E. Duvelaer van Campen te Warnsveld; Secr. H. D. Zelders; Penningm. G. Schieven te Leesten. LedenJ. W. Beijers te Zutphen, J. Boschloo te Leesten en Th. J. Schoenaker te Vierakker. Prov. Zuivelconsulent voor Gelderland. A. Hylkema, Bureau en Laboratorium Rozengracht, Teleph. 892. Onderling Landbouwers Paardenfonds. Opgericht 1 Jan. 1903- Bestuur: D. J. Scholten, Pres.; C. Pasman, Secr.; G. J- Scholten, H. J. Wichers, P. Lammers, Commissarissen; W- Klaasen, buitengewoon bestuurslid. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 189 Bovengenoemd Fonds stelt zich ten doel. bij eventueele sterfte of onge lukken, als beenbreuk, coliek enz. (doodslaan door hemelvuur is uitge sloten) elkander onderling te verzekeren. Landbouwersvereeniging. VoorzSecr. M. J. Schol ten Jr.; Penningm. A. van Engelen. Do Land- en Tuinbouwvereeniging „de Hoven". Opgericht 1 Dec. 1910. Aantal leden 46, donateurs 6. Bestuur: E. J. Teerink le Voorz.; J. Franken 2e Voorz.; M. Riethorst le Secr.H. E. J. Teerink Hzn. 2e Secr.P. H. Lammers le Penningm.; G. J. Klassen Hzn. 2e Penningm. G. Willemsen, G. Riethorst, J. van 't Zandt, Commissarissen. Pluimveevereeniging. Zutphen en Omstreken. Bestuur: J. F. Hartman Voorz.; J. Wakkermans Secr.; J. J. van Beest, Penningm. De Vereeniging telt 90 leden. Contrib. f 1.25. Doel der Vereeniging is De pluimvee- en konijnenteelt te bevorderen. De leden voorzien elkander op de goedkoopste w ijze van broedeieren en kuikens, van goede rassen. Het onderling houden van foktoomen en broedmachines. Het houden van dekstations voor verschillende konijnenrassen. Vereeniging Proeftuin voor Zutphen e. o. te Zutphen. Raad van Toezicht: S. A. K. Baron v. Nagell te Warnsveld, Voorz.; A. G. Biemond, Secr.Mej. A. D. J. Verloren van Themaat te Warnsveld, H. Swaving te Warnsveld, C. Storm Buysing. Bestuur: R. Wigman Voorz.; M. G. A. Ltjsen, J. M. Nenger- man, J. W. Willemsen te Eefde, E. Meppelink en J. W. Lam mers, Hoven; J. H. Hietink, Secr.-Penningm. Zonder in eenig opzicht handelsonderneming te zijn uitsluitend het be vorderen van den tuinbouw en wel door: le. bet vervroegen van groenten en vruchten onder glas. 2e. liet telen van gewassen voor deze streken en grondsoorten geschikt. 3e. het nemen van bemestingsproeven. 4e. het onderzoeken weike soorlen van vruchtboomen in deze streken het best gedijen met hunne behandeling. 5e. het verstrekken van zaden, stekken en enthout enz. aan de leden en donateurs. 6e. te bevorderen wat verder op den weg der Vereeniging ligt en in nauw verband staat met den Tuinbouw. Zutphon's Landbouwers Veefonds „De onderlinge hulp". Bestuur voor Zutphen G. J. Scholten A.Hzn., E. Bannink, A. van Engelen, penningm.W. T. Hendriks, H. Boom, B. Scholten. Voor de Hoven G. Ockers, H. Lammers en E. J. Klaassen. Nieuwe deelnemers betalen 3 pCt. van de geschatte waarde der koeien, terwijl tevens van 5—7'I: cent van elke f 100 der geschatte waarde per week wordt bijgedragen. Bij sterfgeval wordt de geheele geschatte waarde vergoed. Het vee wordt door het bestuur gekeurd, en 20 pCt. beneden de waarde aangenomen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 99