172 ADRESBOEK VAN ZDTPHEN. Goddard en GildemeestersC. Storm Buijsing en H. Roelofsz. Deze instelling tot ondersteuning van niet bedeelde huiszittende armen, deelt jaarlijks aan een zeker aantal be- hoeftigen zoogenaamde „preu vingen'1 uit. De Sint Anthonie Kleine Broederschap. OlderliedenMr. J. B. Sölner, C. 0. Brünings, S. J. Meyjes, H. Roelofsz en J. Can ters Jr. Eene zelfstandige instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende armen, die wekelijks aan 30 behoeftigen „preuvingen" uitreikt. fisnootschap ter beoefening van Natuurkundige Wetenschappen (Physica). Bestuur: Pres. G. L. Maaldrink, C. Bijl, Mr. J. H. de Vries, Ds. B. H. d'Auzon, Dr. J. Oudenampsen, Dr. D Bruins; Seer. Dr. I. M. de Haas: Penningm. F. H. v. Etteger! Houdt 's winters eenige lezingen op Maandagavonden boven de Groote Sociëteit. Contributie f 1, f 3, of f B. Kring voor Wetenschappelijk Onderhoud. Bestuur: Pres Dr. R. Bruins, Vice Pres. C. Bijl. Ie Seer. Dr. J. W. Lem, 2e Secr. Dr. A. J. van Rhijn. Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van wetenschappelyken aard te bespreken. Daartoe wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreekbeurt is opgedragen, een van te voren ingediende vraag beantwoord of wel eene mededeeling gedaan. Nadat de spreker zijn rede, welke in geen geval mag worden voorgelezen, heeft uitgesproken, -wordt de discussie over het behandelde onderwerp geopend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. De contributie bedraagt f 2,25 's jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Commissie van Beheer van het Museum in het Wijnhuis, Oudheidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W., 8 door den Gemeenteraad en 3 door het bestuur der Vereeniging „Zutphen Vooruit". Voorzitter: de heer D. Molenaar (B. en W.) leden deheeren Dr. K. O. Meinsma, M. J. Mulders, mej. W. v. Alphen, (Ge meenteraad), jonkvrouwe C. Engelen, D. J. Bosman en J. Gim- berg („Zutphen Vooruit"). Secretaresse en conservatrice is jonkvrouwe C. Engelen, tot wie alle aanbiedingen voorplaat sing van voorwerpen in het Museum, aanvragen voor het houden van tijdelijke tentoonstellingen enz. moeten worden gericht. Het museum is geopend dagelijks van 10—12 en van 1—4. Entrée 10 ets. Vrije toegang op den eersten en derden Zondag van iedere maand. Den 2den en 4den Zondag is het museum 's morgens gesloten, indien er geen tentoonsielling is. Jaar kaarten f 1,50. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 173 Zutphensche IJsvereeniging. Bestuur: Pres., J. W. Teriet; Vice-Pres., J. GoemansSecr. Penningm., Fr. Reesinck W. H. Haverkorn v. Rijsewiik, J. J. Visser, D. A. Bos, Brink- man Jr., Offerhaus, E. Tielenius Kruijthoff, K. v. d. Veen, H. W. Dohna. Telt 650 leden. Contributie fl,Entrée fl, Afd. Zutphen van „Volksweerbaarheid". Bestuur: A. Meinster, Voorz.W. F. Nues, Secr.; J. W. Kreulen, Penningm. en Mr. J. L. Sölner. De vereeniging stelt zich ten doel de bevordering der weerbaarheid van het Nederlandsche Volk en het steunen van alle licbaamssport. Contributie minimum f 0,25 's jaars. Schietvereeniging „W. W. W. W.", opgericht door de afd. Zutphen van Volksweerbaarheid. BestuurL. Kieviet, Voorz. D. Smit, Secr. P. Dullaert, Penningm. H. Pennekamp, Comm. van orde. H. J. Smallegoor, Alg. secundus. De Vereeniging telt thans ongeveer 40 leden; Contributie der leden 25 ct. per maand. Begunstigers I 1,per jaar. Oefeningstijdenvan April tot October met Rijksgeweer op de garnizoensbanen a. d. Poll, op iederen Zondag, en wel om den anderen Zondag van 's morgens 8—12 uur en van :s middags 4—1/2 uur voor Zonsondergang. Van October tot April met buks. Zaal Hotel Keizerskroon Donderdagsavonds om 8 uur. Casino. Commissarissen: Pres. H. G. J. Swaving; Secret. Penn. H. van Alphen; C. J. Nierstrasz. Contributie f 7. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afd. Zutphen, 130 leden. Contributieleden f 5,donateurs ten minste f2,50 daarboven. Bestuur: A. Meinster, Voorz.; J. J. A. Nieuwkamp, Ondervoorz.N. A. Kerlen, Biblioth.N. Th. Dekker, Penningm.B. H. d'Auzon, Secr.Directeur, A. Wagenaar. De afd. heeft een zangvereeniging van pl. m. 90 werkende leden. Zij, die behooren tot een huisgezin, waarvan een lid f 5.betaalt, kunnen werkend lid worden voor f 3.Begunstiger der zangver. kunnen worden alleen wonende personen voor f 3.Entrée voor allen f 1.25. In den regel 2 uitvoeringen p. jaar. Leden hebben toegang tot de uitvoe ringen van alle afdeelingen. Tot die van de afd. Zutphen hebben, behalve dezen, toegang: le. de begunstigers der zangv.2e. de echtgenooten van leden3e. verdere huisgenooten, mits niet verder dan den len of 2en graad van verwantschap (mannelijke huisgenooten boven 20 jaar uitgesloten). Zutphen's Mannenkoor, opgericht 13 October 1896. BestuurN. Th. Dekker, voorz.J. W. Bichelmeijer, Secr. W. Schellevis Pzn, 2e Secr.G. Stuurop, penningm.A. C. Schaapveld, 2e penningm.Th. A. G. Steemers, biblioth. H. W. Kwant. Directeur M. J. Dusch. De vereeniging telt plm. 80 werkende leden, 4 eereleden, plm. 130 kunstlievende leden. De jaarlijksche contributie bedraagt voor werkende-en kunstlievende leden f 3,50, voor donateurs minstens f 5. Repetitie Vrijdagsavonds 8 uur.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 91