192 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Distriets-Ingenieur Jhr. W. A. C. de Jonge. Ingenieur U. J. F. Groenier. Chef de Bureau H. H. L. Pröpper. Commies J. Th. Oudegeest. Opziehter O. v. d. Burg. Teekenaars M. W. de Vries en A. J. v. G-roenewoud. Adj. Commies J. Langmuur. Schrijvers J. W. Beunk, J. L. Hoolboom, A. D. F. Huismans en R. C. Engelberts. Holl. Spoorw. te Zutphen. Ooster- en Ned. Westf. Spoorweg. P. M. A. Bogaert, Insp. voor het vervoer te Apeldoorn, P. H. V. Bongaerts, Insp. van den weg Winterswijk. C. v. d. Zweep, Opz. van den weg te Winterswijk. B. Barends, Handelsagent te Zutphen en J. Atkins, Insp. der locaalspoorweg te Win terswijk. G. C. H. K. v. Veersen, Agent PI. IJ. S. M. Commiezen, J. C. van Straten, G. O. Niegeman, F. H. Diermanse, J. V. de Ridder, K. A. W. H. Ribbers en A. G. de Ridder. Klerken W. v. d. Meent en A. A. Wester. Ladingmeesters, A. M. Zweverink en D. Smit. Bestellers, J. A. Sleijster en R. Douma. Schaalknechts, H. Lammers, E. J. ter Beest en J. van Wessel. Opzichter-Machinist, J. H. Schaafsma. Arbeiders, J. Palsenberg. W. Onstein, W. Donderwinkel, J. Helmsing en W. Pothoven^ Bestelkantoren J. Ensink, Nieuwstad; G. Frederiks, Markt en J. Bongers, hoek Beuker- en Sprongstraat. Zutphensche Telephoon-Maatschappij. Directeur, Mr. M. Rom Colthoff. Commissarissen, Dr. H. F. R. Hubrecht en Henri Roelofsz. Telephonisten de dames M. Dessers, J. Mast, J. Knegjens, A. Schreuder, A. Wiggenraad en J. Sanders. Nacht dienst F. IC. Reijnst Monteur-lijnwerker W. Vink, hulp mon teur G. A. Bax. Nederl Onderwijzers-Genootschap. Afdeeling Zutphen. Bestuur: A. Weisfeit, Voorz. J. IC. v. Toledo, Vice-Voorz. A. Nijland, le Seer. T. v. Lohuizen, 2e Secr. M. Jansen, Penningm. G. Spoor. Getal leden -f- 55. Vergaderingen minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zutphen en 0." Bestuur: A. Meilink, Voorz., F. Perdok PIz., le Secr., C. G. van Munster, 2e Secr., G. v. d. Sleen, Penningm. R. Gerbrands. DoelLangs wettigen weg de belangen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. Vereeniging van Onderwijzers bij de Rijks Normaallessen in de Provincie Gelderland. Voorzitter, één der drie Districtsschool opzieners Onder-Voorzitter, J. G. Zijlstra, te Arnhem Secre taris, N. J. Visscher, te Zutphen; Penhingmeester, C. Brands te Winterswijkoverige bestuursledenW. Heiliger te Nij megen, G. Landheer te harderwijk, J. de Liefde te Buurmal- -sen en C. van der Mooren te Doetinchem. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 193 St. Lebuinus Vereeniging. Diocessaan-Vereeniging voor R. IC. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging. Zutphen en Omstr. BestuurR. v. d. Velde, Voorz., J. van Hoesel, Secr., H. J. v. Weert, Penningm. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen" Opgericht Maart 1897. Zjj stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal en lezen door N. de Regt van Vorden in zingen door A. de Zeeuw in Vad. en alg. gesch. en wisk.; door G. W. Ormel in rekenen, aardrijksk., bjjb. gesch. en paedagogiek; door A. C. Zijdervelt te Vorden in rekenen; door D. Eskes te Eefde in teekenen; door W. F. van Raay te Voorstin kennis der natuur, teekenen en heilsleer; door mej. van der Meene in nuttige handwerken door R. H. van Oïterloo te Apeldoorn in Bjjb. ge schiedenis, algem. gesch. en schrijven, door J. de Zeeuw in Vad. gesch. en vioolspel; door H. Wyma in Alg. Gesch.; door J- S. de Vries in Aardr. Ingeschreven zijn op 1 Dec. 1913 35 raann. en 37 vr. kweekelingen, verdeeld in 4 klassen. Voorz. directeur A- de Zeeuw. secr. B. Bennink. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oude- wand Zutphen. Het onderwijs kost f 20 per jaar. Vereeniging Doroas. Bestuur: Mej. van Rhijn, Presidente, 'Mevr. Engelen, Thes., Mej. Tjeenk Willink, Secr, Mevr. Vel- ders—v. d. Linden, Mevr. Umbgrove—Ringeling, Mevr. Veen- Mulder en Mevrouw Goddardv. d. Wijck. De Vereeniging heelt ten doel des winters werk en kleedingstukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwden yrouwen of weduwen van alle gezindten. Zjj, die werk verlangen, moeten minsten driejaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Boven dien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakte kleediDgstukken te koop zijn. Vereeniging van Facultatieve Lijkverbranding, afd. Zutphen. J. Goemans, VoorzitterD. J. Bosman, Secr.-Penningm., II. Evekink, Dr. P. M. Keer. Contributie voor leden f 1,50, voor buitengewone leden f 0,50 per jaar. Telegraaf- en Telefoonkantoor. Directeur M. Verschoor, Com mies le kl. G. J. van Dam, Hulptelegrafisten A.B. Veeneman, E. M. Snoek, tijdelijk hulptelegrafist G. H. Lebbink. Telefoniste J. B. Dwars, hulptelefonisten J. C. Koetsier, A. J. M. E. Goemans, tijdelijke hulptelefonisten Th. H. Verhoeven, J. Jansen, helpster M. Gimberg. Besteller H. v. Zeben, jongelingen M. Harmsen, L. R. J. M. Limburg, A. J. Postma, J. van Bel. Het kantoor is geopend op werkdagen van 8 ure voorm. tot 9 ure namiddag. Op Zon en feestdagen van 8 tot 9 ure voormiddags en van 1 tot 2 ure namiddags.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 99