184 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Nederl. Roode Kruis, afd. Zutphen. VoorzitterSecr. F. A. J. Pippenghegen, Penningm. J. P. W. van Elk. Konink. Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren van Land- en Zee macht. Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur: Voorzitter, J. van der Werff, Wd. Voorzitter Joh. C. ten Braak, Secre taris M. J. A. Renken. Penningm. L. Altena, Commissarissen A. C. Bobbink, J. F. Poestkoke, W. Romeyn tevens corres pondent Orgaan. Commissie voor stoffelijke belangen J. v. der Werff, W. Romijn en J. W. de Groote Secretaris Turfstraat 83. Vaandeldrager J. C. L. Spee. Deze vereeniging stelt zich ten doel a. toewijding aan Vorstin en vaderland bbehartiging van de stoffelijke belangen harer leden in het maat schappelijke leven, met bepaalde uitsluiting van alle politieke en gods dienstige belangen. De contributie bedraagt: voor beschermers f 50 in eens of f 10 per jaar voor leden f 8 per jaar met f 1 entrée, zij zijn daardoor tevens lid van het ondersteuningsfonds en lezer van 't orgaan voor mil.-dona teurs f 1,50 -per jaar en voor burger-donateurs van f 3 tot f 10 per jaar. Afdeeling Schietvereenining..Koningin Wilhelmina", onder het beheer van het afdeelingsbestuur. BestuurJ. C. L. Spee, Voorz.. L. Altena, SecrA. C. Bob bink, Penningm. J. v. d. Werff, P. L. Dullaert Jr., Commis sarissen. De schietoefeningen zullen gehouden worden van 1 April tot 1 October a/h Fort „de Poll", des Zondags van 's morgens 9 tot 12 uur en van 36 uur om den anderen Zondag, terwijl de winteroefeningen zullen gehouden worden des Woensdagsavonds van 8 tot 10 uur in de boven zaal van Café Groote. Leden en Donateurs der afdeeling kunnen zonder verhooging van contributie aan deze oefeningen deelnemen. Bond vnn Oud-Militairen van Land- en Zeemacht, opgericht 14 October 1896, Bestuur: Jhr. F. A. Coenen, Eere-Voorz.J. H. Meulenbroek. Voorz.P. Soeterman. Secr.; A. Huisman, Pen ningm., R. Wonnink en J. Stapel, Commissarissen. De leden worden bij ziekte uit het fonds ondersteund. Zjj stelt zich ten doel ade liefde voor Vorstin en Vaderland hoog te houden b. belangen zjjner leden te behartigen c. de kameraadschap te bevorderen. Voetbal-Vereeniging ,,Be Quick". Bestuur: J. Niemeijer, 1ste Voorz.J. J. Visser, 2de Voorz., F. J. van Eijsden, Tuinstr. 1, le Secr., H. Prins, 2e Secretaris (G. V. B. zaken), G. J. Dijkerman, Turfstraat 18a, Penningm., H. Willinck, Comm. van Materieel, C. Olrée, Commissaris. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 185 Contributies werkende leden f 5 voor seniores (boven 17 jaar) en f 3 voor juniores (beneden 17 jaar) en buitenleden. Begunstigende leden minstens f 1.50 (toegang le rang) en f 2 50 (toegang tot de tribune). Het vereeniginsjaar loopt van September tot September. Terrein der wed strijden Sportterrein aan den Marschweg, 5 minuten gaans voorbij de Gasfabriek. Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrek kingen der in Nederlandsch-Indië gevallen militairen. Corres pondent te Zutphen Th. J. van Dam. Het doel der Vereeniging is het ondersteunen der nagelaten betrek kingen van lot de krijgs- of zeemacht behoord hebbende gesneuvelden in Indië, of van hen, die door ziekte en vermoeienis te velde bekomen, overleden zijn. Wanneer de toestand van het Fonds het toelaat, wordt ook onder steuning verleend aan die strijders, die, na een eervollen dienst bij land- of zeemacht, door ziekte of verwondingen onbekwaam zijn te blijven dienen en niet in staat zyn, om in het onderhoud van hun gezin te voorzien. Bijbelgenootschap. Afdeeling Zutphen. Dr. van de Beke Cal- lenfels.Secr.-Biblioth.J. F. Langenberg, Penningm.A. M. Frederikse en jhr. mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven. Onderafdelingen te Almen, Gorssel, Lochem, Vorden, Warns- veld en Wichmond. Evangelische Vereeniging. Voorz., Ds. R. H. Drijber; Secr., J. Kreukniet; Penningm., F. J. van Bruggen. Lidj: H.Bosch. Doel der Vereeniging is de evangelische richting te handhaven en aan te bevelen door vergaderingen, lectuur, bibliotheek,'zangvereeniging enz. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Zutphen. Afdeeling Zutphen. Goedgekeurd bij K. B. van 6 Oct. 1913 No. 54 (Staatsblad 6 Nov. 1913 No. 260). Voorzitter Ds. J. L. Faber; Secretaris J. Gimberg; Penningm. li. Kuiper. Vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres., Dr. A. J. Oort; Secr. en Penningm. Ds. R. H. Drijber. Lid: Ds. S. J. Dekker. Contributie f 1. Tooneelvereeniging ..Kunst na Arbeid", opgericht den 25 Febr. 1904, goedgek. bij Kon. Besl. van 7 Aug. 1911, Stbl. 57. BestuurEerevoorz. de Heer D. Molenaar. Voorz. H. Hol- linga. Vice-Voorz. J. v. d. Breemen. Secr. H. W. Feith. Pen ningm. J. A. Sleijster. Requisiteur B. Jansen. Deze vereeniging stelt zich ten doel a. het beoefenen der Tooneelspelkunst en declamatie benevens alles wal tot bevordering van de uiterlijke welsprekendheid leiden kan b. door het geven van uitvoeringen. Organiseeren van- en deelnemen aan wedstrijden, enz.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 95