174 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Ongeveer 80 werkende leden. De contributie bedraagt 20 cent per maand. Donateurs betalen minstens f 1 per jaar. Bestuur: J. Dietz Voorz., J. Starink Secret., H. W. Nijhof Penningm., Mej. Chr. van Tongeren 2de Penningm., H. J. Dolleman Sr. Biblioth., Mej. K. R. Kleve 2de Biblioth., H. Krasenberg Fiscaal, H. Welle Algem. Secundus, Mej. C. P. Buitenhek Buitengew. Bestuurslid, J. Menkhorst Archivaris. De Stem des Volks (Soc. Dem. Zangvereen.). Afd. van den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Nederland. C. Hartman Voorz., G. W. van Laar Seer., S. Israel Pen ningm., W. J. Beekman Bibl., Mej. R. ten Bolscher en Mej. Berenpas-Nijland bestuursleden. Muziekvereeniging „Crescendo". Opgericht 18 Juni 1895. Bestuur: G. J. Kuijper, Pres.; A. Scharrenberg, Secret.; Ph. J. B. Steetsel, Penningm.; A. Bolthof en H. Leemrijse, Comm. van Orde; J. Jacobs, Biblioth.; R. Schouten, Alg. Seer. A. de Brauw, Directeur. De vereeniging telt 85 werkende leden, 10 adspiranten en 120 begunstigers. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens f0,75. Zij geeft 8 gratis concerten per jaar. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz. B. E. Onderwater van Brandwijk; le Seer. C. J. G. L. v. d. Berg van Saparoea,; 2e Sec.r. J. Woudenberg; Penningm. Mr. C. E. Stolk; Biblio thecaris, J. A. Nieuwkamp; Orkest-Directeur Arnold Wagenaar. De jaarl. contributie voor werkende leden is f3, terwijl men om donateur te worden minstens f2,50 per jaar moet bijdragen. Vereeniging tot beheer van een Muziekcorps. BestuurMr. C. E. Stolk, voorzitter; Mr. J. L. Sölner, secretaris; I. Wouden berg, penningmeester. Leden: H. van Erkel en A. Meinster. Kapelmeester: Fred. Engelsma. Muziekvereeniging „Symphonia". Opgericht Jan. 1912. Aantal leden 18. Aantal donateurs 88. BestuursledenJ. Schurink Sr., Directeur; J. Schurink Sr., Voorzitter; J. Poestkoke, Secre taris; J. Schurink Jr., Penningmeester; W. Barends, Alg. Secundus; P. Lammers, Comm. v. Orde. Donateurs zijn zij, die de vereeniging steunen, door jaarlijks eene bijdrage van minstens 50 ets. Afd. Zutphen v. d. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Pres. Dr. D. Bruins, Seer. Dr. E. C. C. v. Lennep, penningm. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 175 A. Meilink. Leden: Mr. J. L. Sölner, Jhr. Mr. J. P. Hooft Graafland, W. H. Haverkorn v. Rijsewijk, J. Klaver, W. van der Woude. Zutphensche Roei- en Zeilvereeniging „Isala" te Zutphen. Bestuur: Mr. J. H. Ketjen, Voorzitter; Jhr. Mr. B. de Jonge, Ondervoorzitter; H. van Alphen, Secretaris: J. P. W. van Elk, Penningmeester; W. H. Haverkorn van Rijsewijk, J. W. Teriet, Dr. P. A. van der Laan, Commissarissen. De Vereeniging stelt zich ten doel het beoefenen en bevorderen van de roei en zeilsport. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gym nastiek. Opgericht 1 Jan. 1875. Bestuur: *K. F. Klaassen, President, Fr. Reesinck, le Secretaris Brugstr. 1, C. Brands, 2e Secretaris, L. Portheine, Penningmeester, G. Kelholt, M. Evers, Comm. v. Orde, C. Knegjens, Alg. Secundus, J. Heskes, Directeur. De vereeniging telt 45 werkende leden, contr. f 6 's jaars, oefeningsavonden, Dinsdag en Zaterdag 8 10 uur. 9 adspirant werkende leden, leeftijd 1720 jaar, contr. f 5 's jaars, oef.-avonden als boven, 17 junioressen leeftijd 13 17 jaar, contr. f 3 's jaars, oefeningsavond Dinsdag 8—9»/2 uur, 158 begunstigers, contr. minstens f 2.50 's jaars. Gymnastiek en Schermvereeniging „de Batavier'. Bestuur: A. Hekkelman, Pres., G. H. Garritsen, Secr., J. van Dijk Jz., Penningm., G. J. Slijper en H. Mensink, Comm. v. Orde, A. J. H. Wakkermans, Algem. Secundus, G. van 't Clooster, Directeur. De vereeniging telt 15 werkende leden. Contributie werkende leden f 4,80, begunstigers f 2 's jaars. Oefenings vergaderingen Maandags en Donderdagsavonds van 8f/o 10 uur in de Gemeente-Gymnastiekzaal. Tevens is aan de ver eeniging verbonden een aspirantenafdeeling voor jongelieden van 14—18 jaar, tegen eene contributie van 25 ct. per maand. Oefeningsavonden als boven van 89 uur. Gymn., Til- en Worstelvereeniging ,,SandowOpgericht 17 Augustus 1907. Bestuur: Pres., H. Menkhorst, Secr., W. J. Huisman, Penn., W. Ni]man. Comm. W. Postma. Oefenings lokaal Geb. Alg. Arb. Ver. OefeningsavondenMaandag en Vrijdag, van 8 tot 10 uur. 30 werkende leden betalen f 5,20, donateurs f 1,— minimum per jaar. Pictura. DirecteurenPresident, C. Storm Buijsing, Secr. W. C. Staring, Commissarissen Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer, B. E. Onderwater, J. L. A. Stolk. Penningm. C. G. Lagerweij. Getal leden 90. Contributie f 4, voor alleen wonende dames f 2, Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekemngen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 90