194 ADRESBOEK van ZUTPHEN. week, en, ingeval de ziekte, langer dan drie maanden duurt, gedurende het volgende vierendeeljaars eene toelage van f 1,50 per week verstrekt. Ingeval van overlijden van een der leden ot' van hunne ingeschreven vrouwen en kinderen, worden de volgende be- grafenisgelden uitgekeerd. Voor een inan ol' vrouw boven 18 jaarf 50, kind ol" pleegkind van 1'2 tot 18 jaar 25, 12 15,— 1 <1 12,— beneden 1 6.25 doodgeboren kind of niet ouder dan 3 dagen 4, doodgeboren tweeling te zamen6,— Deze begral'enisgelden worden uitbetaald zoodra de eerste contributie is voldaan. Bond van Nederlandsche Schilderspatroons, Afdeeling Zutphen. Laatstelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 8 Januari 1903 No. S. Bestuur D. Douwes, Voor zitter2de Voorzitter. H. J. Keltholt, Secre taris. H. Barink, Penningmeester. Comm. van Toezicht op het klimmateriaal en ter voorkoming van ongelukken, G. Brouwer, Wed. M. B. Evers, F. A. v Oostende. Deze vereeniging bestaat uit 15 leden. Algemeene Arbeiders-Vereeniging, opgericht in 1870. J. Groeneveld, Voorz.W. Coenders, Onder-Voorz. G. Kooreman, le Secr. W. Nijhof, 2e Secr.E. Age- link, le Penningm.E. J. v. d. Veen. 2e Penningm. Deze vereeniging stelt zich ten doeldoor eendrachtig samenwerken, langs alle gepaste en wettige wegen, op geoor loofde wijze, in den zoozeer verachterden toestand der werk lieden verbetering te brengen; zij is werkzaam in vrijzinnig- democratische richting. Aan deze vereeniging is verbonden een ziekenfonds om elkander bij ziekte en overlijden te steunen terwijl door liet houden van voordrachten enz. het gezellig verkeer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden 400. Donateurs 60. Donateurs zijn zij, die minstens f 3,'s jaars bijdragen. Ned. Werklieden-Verbond „Patrimonium", afdeeling Zutphen. Bestuur: H. G. Binnendijk, Voorz., G. Hein, Vice-Voorz., H. W. Beus, Secr., Hendrik Wormgoor, Vice-Secr., G. Kranenburg, Penningm., J. van den Belt, 2e Penningm., J. Surink, Bibliothecaris. Adviseerende leden Jhr. Mr. Martens van Sevenhoven, R. ten Cate, Mr. Th. Dijstra en Deze vereeniging stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, aller- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 195 wegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in liet bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 98 gewone en 48 buitengewone leden. R.-K. Werklieden-Vereeniging ,.St. Joseph". Kerkelijk goedgekeurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kapelaan J. G. Th. van Oppenraay Bacc. jur. can., Geestelijk Adviseur; A. W. Pieters, Pres.; B. J. Tiedink, Vice-Pres.J. Baayens, le Secr.; J. G. W. ten Bolscher, 2e Secr.F. van Haaren, le Penningm. J. A. Meuris, 2e Penningm. De vereeniging stelt zich ten doel: om, door aanéénsluiting, de godsdienstige en maatschappelijke belangen barer leden te bevorderen en hen te vrijwaren tegen anti-christelijke invloe den elkander bij te staan in ziekte en onvermijdelijke geval len door woord en daad. De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, bi 1- lards en piano) en annex tuin met kegelbaan. Verder de vol gende afdeelingen ziekenfonds, liefdefonds, spaarkas en biblio theek. Tooneel en muziekgezelschap, benevens eenige corres pondentschappen van vakafdeelingen. Handelsreizigersvereeniging, gevestigd te Zutphen. Koninklijk goedgekeurd. Bestuur: J. Wijnveldt, Voorz., A. Woudenberg, Vice-Voorz., N. J. Wansink, le Secr., B. Boersbroek Bz., 2e Secr., H. de Winter, Penningm. Rechtskundig adviseurMr. G. M. van Voorthuijzen. Handelsreizigers-Ondersteuningsfonds bij ziekte en bij verlies van betrekking. BestuurC. Teeuwen, Pres., N. J. Wansink, Secr., J. G. G. Dijkerman, Penningm. Handelsvereeniging, gevestigd te Zutphen. Koninklijk goedgekeurd. Opgericht 27 Nov. 1896. Aantal leden 250. Bestuur: G. J. Looman, Voorz., H, Revelman, Vice-Voorz., R. ten Cate, Secr., J. J. de Jong, Vice-Secr., G. J. v. d. Linde, Penningm., M. de Wolff, Vice-Pen- ningm., H. J. Koers. Adv. Bestuursleden J. F. Hart man, Mr. Th. Dijstra, J. G. J. Wessels, A. Vromen Sr., P. Broekhuizen. Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, „Mer- curius", Afd. Zutphen. J. H. Hietink, Voorz.; W. Olree, Vice-Voorz. L. Kieviet, Secret.G. J. Dijkerman, Penningm. J. J. F. F. A. Snoecke, R. K. van Mame ren en L. Pijlgroms. Aantal leden 50.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 101