162 ADRESBOEK van ZUTPHEN. missie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstel ling van schoolgeld worden verleend. Schooluren Dag. voorin, van 9lli/o uur, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. H. C. van Zuuk, geassisteerd door mej. H Stapel, J. Renzink, W. Schuuring en A Klaassen met 130 leerlingen. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 360 kin deren Burgerschool Hoofden, mej G. Capitz en mej Bothé Liefdeschool mej. L. Uiterweert en mej G. Genabeek. Schoolgelden. Burgerschool: per kwartaal le klasse f 2, 2e klasse f 1,50. Liefdeschool gratis. Schooluren voorin. 9 - lD/o, nam. 25, 's winters tot 4 uur. Naai- en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. H. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej Förch. Da mes Directrices mej Chr. Swaving (Presidente), mej. M. Erdbriuk (Thes.), mevr. Engelen (Secr.), mevr. wed. Mispelblom Beijer geb Laux en mevr. S J. Dekker. Getal kinderen 50. Dames Directrices der Breischool mej. M. Erdbrink (PresMej Labrijn (Thes.), mej H. van der Chijs, mevr. Meinster en mej Cuperus. Breivrouwen C Krieger, R. Olthof en R. Kamperman. Getal kinderen 75. Schooluren: Naaischool, 'smiddags 14 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur. Breischool 's avonds van 41/21 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door de gemeente. H. van Erkel, Pres J P. Muijderman, Vice-Pres Mr. C. E. Stolk, Secr,B E. Onderwater, M. Caland, Dr. A. J. van Rhijn en W. F. Privé. Directeur, C P. Holkamp Leeraren G. Groenheim, P. C. van Erkel en Mevr. Steijn Parvé. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Be stuur Jhr Mr. J. H. J C. Martens van Sevenhoven, Voorz., G. J. M. Oudenampsen Sr., Yice-Yoorz P. Kat Pz., Secr., R ten Cate, Penningm., dr. T. F. Westrik, ds. J J. van den Broek, J. Zwiers en J. Breukelaar. Deze vereeniging onderhoudt 2 scholen. le Voor lager en uitgebreid onderwijs (Oudewand), Hoofd A. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel ADRESBOEK van ZUTPHEN. 163 J. A. Steinz, A. F. van Neutegem, mej. W. M. Fijan, mej. A. de Zeeuw en J. de Zeeuw. Voor het hand- werkonderwijs mej. A. de Zeeuw en mej. W. M. Fijan (1 vacature). Leervakken a-i, kp. 2e Voor uitsluitend lager onderwijs (Paardewal), Hoofd: G. W. Ormel. Onderwijzers: T. de Beer, K. Dam, W. A. Rietveld, F G. Hoekstra, mej. J. W. C Kronenburg, mej. W. H. M. Ribbers en mej. V. de Meene. Voor het handwer konder wijsmej. J. W. C. Kronenburg, mej. V. de Meene en mej. C. J. van Zeben. Schoolgelden per kwartaalVoor de eerste school van 1' 5, tot f 8,75voor de tweede f 2,50 voor 1 leerling, f 2,25 voor den 2den uit hetzelfde gezin, f 2 voor den 3den en volgenden uit hetzelfde gezin. Schoolurenle school 9—12, 2—4. Woensdag en Zaterdag namiddag vrij. 2e school 9 12, 2i. Woensdag en Zaterdag namiddag vrij. Ilandwerkonderwjjs 1—2. Vereeniging tot bevordering van huisvlijt. Bestuur: B. E. Onderwater, Pres., D. Albers Wzn., Secr., F. H. van Etteger, Penningm., G. Lijsen, Jhr. Mr. D. O, Engelen en J. Baron. Contributie f 1.'sjaars. Rechterlijke Macht. Arr.-Rechtbank te Zutphen (2e arrond.) President, Jhr. Mr. D. O. Engelen. Rechters Mrs.Jhr.*J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, J. L. A. Stolk, E. J. Dorhout Mees en F. L. J. G. Dikema. Rechters-PlaatsvervangersMrs. H. C. Pennink, J. B. Sölner, M. Rom Colthoff en G. M. van Voorthuijsen. OfficierMr. J. C. Roosenburg. Subst.-officier Mr. E. J. H. M. v. Ryckevorsel. Griffier Mr. W. J. L. Umb- grove. Subst.-grifierMr. A. S. de Blécourt. Zitting Dinsdag en Woensdag te 10 uren voor strafzaken; Donderdag te 11 uur voor Burgerlijke en Handelszaken; laatste Dinsdag van elke maand te 11 uren behande ling van zaken in raadkamer. Advokaten Mrs. G. P. ter Braak te Eibergen, J. P. S. Gualtherie van Weezei te Deventer en J. C. Kake- beeke te Deventer. Advocaten en Procureurs. Te ZutphenMrs. J. B. Söl ner, M. Rom Colthoff, H. C. van Hanswijk Pennink, C. E. Stolk, G. M. van Voorthuijsen, Jhr. B. de Jonge, B. H. Drijber, Th. Dijstra, E. F. M. Hanlo en R. van Rech- teren Altenate Deventer: Mrs. H. G. Jordens, W. A. Cost Budde, L. D. J. Reeser Cuperus, A. C. baron

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 84