160 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Bond voor Staatspensionneering. Afdeel-ing Zutphen. Bestuur: J. iï. Hietink, Yoorz. M. G. A. Wennips, Vice-Voorz. W. Olree, Seer. L. A. ter Haar, Vice-Secr. W. A. Beekkerk van Ruth, Penningm. Mej. R. Kerlen «n H. A. Ezerman. Deze afd. telt thans 50 leden. l)e Bond voor Staatspcnisonneering beoogt liet totstandkomen eener Wet, waarbij aan alle Nederlanders (zoo vrouwen als mannen) op een nader bij bedoelde Wet aan te geven leeftijd, recht wordt toegekend op Staatspensioen, zonder voorafgaande premiebetaling. De contributie bedraagt minstens f 0,75 per jaar, waarvoor men geregeld de door den Bond uit te geven geschriften ont vangt, o. a. „De Xederlandsche Pensioenpartij die maandelijks verschijnt. Kindervoeding. D. Nuijsink, Voorz., B. Cuperus. Penningm., J. M. Ubbens, Seer., Jhr. Mr. D. O. En gelen, J. A. Schutte en G. Massink. Plaatselijke Watersnood-Commissie. C. C. Brünings, F. H. Umbgrove, J. E. de Voogt G.Nzn. en G. Lijsen. Commissie voor de restauratie der St. Walburgskerk te Zutphen. Mr. .T. H. Baron Mollerus van Westkerlce te Arnhem, vertegenwoordiger der Regeering. Jhr. H. A. D. Goenen, VoorzitterJhr. Mr. D. W. van An- dringa de Kempenaer, C. C. Brünings, B. Cuperus, Mr. J. Tliooft, F. H. Umbgrove, H. M. Werner, J. B. Guiting. J. L. Spier, C. Storm Buising, Secretaris. Districts-Commissie van het fonds ter aamoediging en ondersteuning van den Gewap. Dienst. Pres. Mr. J. Thooft, Vice-Pres., Mr. W. J. L. Umbgrove, Secr. en Thes., K. H. O. van Bennekom. Leden C. C. Brünings. Mr. J. B. Sölnc-r, F. J. D. Noordhoek Hegt, Jhr. P. E. van de Merwede Quarles van Ufford, Mr. M. Rom Oolthoff, B. E. Onderwater van Brandwijk, E. van Heerde en W. C. Staring. Nederl. Roode Kruis, afd. Zutphen. Voorzitter, Jhr. H. A. D. Coenen, Onder-Voorzitter, K. H. O. van Bennekom, oud-kolonel, Secr.-Penningm., F. Britt, gep. kapt. v. d. plaatsel. staf. Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren van Land- en Zeemacht. Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur Eere-Voorzitter, Kol. K. PI. O. van Bennekom Voor zitter. J. A. Dijkland SecretarisPenningm.. L« Alten aOnder-Voorzitter, J. M. de GrootCom- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 161 missarissen, J. C. L. Spee, H. J. Bosveld en P. Koop man Commissie voor stoffelijke belangen Voorzittex- Coi-resp., G. W. Bender; Commissarissen: J. C. Boland en J. D. Cocheret de la Morinière. Correspondent voor het orgaan J. M. de Groot. Deze vereeniging stelt zich ten doel n. toewijding aan Vorstin en vaderland; b. behartiging van de stoffelijke belangen harer leden in liet maatschappelijk leven, met bepaalde uitsluiting van alle politieke en godsdienstige belangen. c. zoo noodig ondersteuning bij overlijden aan weduwen en wezen. De contributie bedraagt: voor beschermers f50 in eens off 10 per jaar; voor leden f 3 per jaar met f 1 entree; voor mil.- donateurs f 1,50 per jaar en voor burger-donateurs van I' 3 tot f 10 per jaar. De afdeeling telt 190 beschermers, leden en dona teurs en donatrices. Afdeeling Scliietvereeniging „Koningin Wilhelmina", ondei* het beheer van het afdeelingsbestuur. De schietoefeningen zullen gehouden worden, van 1 April tot 1 October a/h Fort „de Poll," en wel des Woensdagsavonds van 5 tot 8 uur en den len en 3en Zondag der maand van 's morgens 7 tot 10 uur, ter wijl de wintel-oefeningen zullen gehouden worden des Dinsdagsavonds van 8 tot 10 uur in de bovenzaal van Café Fi-anck. Leden en Donateurs der afdeeling kunnen zonder verhooging van contributie aan deze oefeningen deel nemen. Bond van Oud-Militairen van Land- en Zeemacht, op gericht 14 October 1896. Bestuur Jhr. F. A. Coenen, Eere-Voorz. J. H. Meulenbroek, Voorz.J. Schaarman, Secr.A. Huisman, Penningm.; P. Inklaar en Commissai-issen. Zjj stelt zich ten doel (,e liefde voor Vorstin en Vaderland hoog te houden b. Belangen zijner leden te behartigen c. De kameraadschap te bevorderen. Zutphensche Voetbal-Vereeniging ..Zutphania". Be stuur E.^ H. Janning, PresidentH. Luppes. Secretai-is G. van Kempen, Penningm. R. de Jong. Comm. v/h materiaal. Wielrijders-Vereeniging ..Zutphania". Bestuur: Presi dent, B. Bontjema; Secretaris, A. K. Heijhoff'; Pen-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 84