146 ADRESBOEK van ZÜTPHEN van herstelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. Provisoren Mr. J. L. A. Stolk, Voorzitter, Mr. M. Rom. Colthoff, Secretaris, C. C. Brünings, J. Hasselo, C. G. Lagerweij en W. C. Staring. Rentmeester Hn. Makkink Bz. Geneeskundige Dienst. Ziekenhuis en Lazarethde Stadsgeneesheeren Dr. A. J. van Rhijn en Dr. E. J. W. Holleman. Heelmeester Dr. J. M. van 't Hoff. Directrice mej. H. G. Wennink. Geneeskundig Krankzin- zinnigen GestichtEerste Geneesheer, C. Bijl, Arts. Tweede Geneesheer, J. P. L. Hulst, arts. Derde Ge neesheer en Heelmeester, Franken. Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen Het Groot Graffei, te Warnsveld. Geneesheer, A. J. M. Ie Nobel, arts. Badinrichting op de Rozegracht. (Water uit de Water leiding). Abonnementskaarten alleen verkrijgbaar op het kantoor van den Rentmeester van het O. N. Gasthuis. Us (bacteriënvrij) a 5 cents per K.G. verkrijgbaar in het O. N. Gasthuis op eiken werkdag tot 's avonds 7 uur en eiken Zondag tot 's nam. 2 uur. Burger-Weeshuis. Provisoren: Ch. M. Henny, G. J. Garsen, G. Lijsen en L. Albers. Weezenvader tevens rentmeester,Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Eene geraeenteinstelling van weldadigheid, waarin, zoolang het getal verpleegden niet tot vijftien is geklommen, worden opgenomen en verpleegd weezen van Grootburgers van Zutphen of daarmee gelijk gestelden, d. i. die ingevolge raadsbesluit van 12 Mei 1837 't Grootburgerschapsrecht hebben aangekocht, indien zij den ouderdom van vier jaren hebben bereikt en hun 15cjaar nog niet zijn ingetreden. Op voordracht van het bestuur kan telkens bij raadsbesluit voor één jaar eene geldelijke bijdrage voor opvoeding en onder wijs worden verstrekt aan weezen en halve weezen van 418 jaar, wier ouders tijdens het overlijden van vader of moeder, gedurende vier achtereenvolgende jaren ingezetenen waren van Zutphen en over dat tijdvak hun aanslag betaalden in de plaat selijke directe belasting op het inkomen, of jaarlijks 1' (1 als hoofdsom in 's ltijks directe belastingen. Gebr. Bakker's Weeshuis. Regenten: P.Hasselo, Yoorz., C. Stolp, Secretaris, M. Bransz, Penningmeester, F. H. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 147 Heukelman en J. Lindeboom. Yader, J. E. Hauët. Ge neesheer, Dr. J. M. van 't Hoff. Strekkende tot verpleging van geheel ouderlooze, behoeftige kinderen van beiderlei geslacht tot de Nedorduitseh Hervormde gemeente beboerende, in den regel niet boven de 12 jaren oud, binnen deze gemeente in huwelijk geboren van ouders die bij hun overlijden minstens 12 jaren alhier woonachtig zjjn geweest. Bij voorkeur valt de keuze op nagelaten behoeftige weezen van zoodanige ouders, die ook zeiven te Zutphen geboren waren en ook onafgebroken alhier hebben gewoond. De weezen verlaten in den regel op hun twintigste jaar of wel vroeger het gesticht en erlangen eenigen uitzet. Aantal ver pleegden, einde 1901 39, en wel 22 meisjes en 17 jongens. Nieuwe of Diaconie Weeshuis in de Spiegelstraat. Huisbewaarders, P. Hendriks en vrouw. Hier worden de vergaderingen van het collegie van diakenen en van de werkinrichting gehouden, alsmede de bedeelin gen aan de armen verstrekt. Born hof. Provisoren H. Ketjen, Mr. J. B. Sölner, G. J. Ver weij, S. J, Meyjes en L. G. Maaldrink. Rent meester, J. van Dam, Geneesheer, Dr. A. ij. van Rhijn, Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Een oude mannen- en vrouwenhuis voor alle Christelijke ge zindten. De provcnieren worden door provisoren benoemd met voorwaarde dat zjj geboren zjjn in deze stad, 6 jaren hier moe ten hebben gewoond, en bij geboorte buiten deze plaats 12jaren alhier moeten zijn gevestigd geweest, daarenboven boven de 30 jaren oud zjjn, van goed zedelijk gedrag en in het bezit van de noodige kleeding en ondergoed, een kachel en een kastje. Aantal verpleegden 180. Vereeniging van Moederlijke Liefdadigheid. Bestuur: Mevr. de Jongede Brauw, pres. Mevr. Martens van SevenhovenCollot d'EscuryThes. en Secr. Mevr. Sölner, Mevr. Epkede Leu, Mevr. Veldersvan der Linden en Mevr. Stolk— Steenlaek. Stedelijk Ziekenfonds. Directie dezelfde als bij het Zieken- en begrafenisfonds der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Geneesheeren Dr. E. J. W. Holle man en Dr. A. J. van Rhijn. Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Contributie voor een huisgezin 3 cent. per week. voor een kind bjj zijne ouders inwonende van 18 jaren en daarboven 2 cent per week. voor een op zich zelf wonend lid, man of vrouw, 2 cent per week.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 77