ADRESBOEK van ZUTPHEN. de JVieuwstad. Bestuur, OlderliedenMr. J. Thooft, Mr. W. J. L. Umbgrove en W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de HeestGildemeestersJhr. P. E. van de Merwede Quarles van Ufford en F. H. Umb grove. Deze instelling ter ondersteuning van niet be deelde huiszittende armen, deelt jaarlijks aan een zeker aantal behoeftigen zoogenaamde „preu vingen'' uit. He Sint Antonie Kleine ttroederschap. Ol derlieden Mr. J. Thooft, F. H. Umbgi-ove, Mr. J. B. Sölner, W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest, A. Steenlack en C. C. Briinings. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende armen, die jaarlijks aan 20 behoeftigen „preuvingen" uitreikt. Genootschap ter beoefening van 1%'atuur- leun dige Wetenschappen (Physica). Bestuur: Pres. S. T. Heeringa, Dr. T. Iv. M. von Baum- hauer, Dr. D. Bruins, B. Cuperus, C. Bijl en G. T. Bruijn. Secret. Dr. A. J. Swart, Penningm. 1). Albers Wzn. Houdt 's winters elke 11 Maandagavond te 71 /.2 uren vergadering boven de Groote Sociëteit. Contri butie f 5, firing voor wetenschappelijk onderhoud. BestuurPres., B. Cuperus, Vice-Pres., Dr. A. J. Oort, le Seer., Dr. A. J. van Rhijn, 2e Seer., Dr. D. Bruins. Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van weten- acliappeiyken aard te bespreken. Daartoe wordt door het lid, hetwelk een spreekbeurt op zich heeft genomen, een van te voren ingediende vraag beantwoord of wel eene mededeeling gedaan. Nadat de spreker zjjn rede, welke in geen geval mag worden voorgelezen, heeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde onderwerp geopend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. De contributie bedraagt f 2,25 's jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. jtfusiekvereeniging Oefening kweekt Kennis. Bestuur: Pres. H. van Erkel, Secr., J. Woudenberg, Penningm., W. van Langen, Bibliothecaris, J. C. Kuij- per. Directeur, H. Sieberg. Contributie f 5,en f 3, Repetition op Vrijdagavond. Uitvoeringen in de Buiten- Societeit. JTfuaiekvereeniging CrescendoBestuur: J. Scliurink, Dir.-Pres., G. J. Kuijper, Secret., R. Geer- lings, Penningm. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 143 'Lut phcnsche Jsvereen igi ng. Bestuur: Eere- Pres., Jhr. H. A. D. Coenen, Pres., A. Steenlack, Vice- Pres., Mr. Th. Evekink, Secret., A. Lijsen, Thes., D. van Elk D.Lzn., J. C. Goldenberg, E. W. Frecleriks, Mr. G. M. v. Voorthuijsen, Jhr. F. A. Coenen, .T. G. Pompe, Ph. Tielens en M. M. F. Luppes. Telt circa 550 leden. Contributie f 1,Entrée f 1,—. J%eerlands ïïtoniiig. Koninklijk Scherpschutters Genootschap (afd. Ned. Weerbaarheidsbond). Bestuur: Pres. O. Baron van Wassenaer, Vice-Pres. S. Br. van Nagell, Secr., Jhr. F. A. Coenen, Penningm. Jhr. C. van de Merwede Quarles van Ufford. Telt circa 30 le den. Contributie: gewone loden f5, buitengewone leden f 3. Entree f 3. Schietoefeningen aan den Laatsten Stuiver, 's zomers van 1 Mei tot 1 Sept. alle Vrijdagen, 's namiddags te 21 uren. S/. ffuhert. Scherpschutters-Genootschap (Afd. Ned. Weerbaarheidsbond). BestuurPres., C. Schillemans. Vice-Pres., V'. E. Ketjen. Secr. en Thes., A. Velders. Telt circa 20 leden. Contributie f 3,50. Schietoefeningen aan den Laatsten Stuiver, 's zomers, 's Woensdags des nam te 51 /2 uren. Ti utphensche Scherpsch ut tersver een iging ,.Gel- ria(Afd. Nederl. Weerbaarheidsbond). Bestuur: Pres. Marten op den Winkel. Secr. W. Teerink, Penningm. J. G. Glaser, comm. van orde J. de Roock en G. M. Wunderink. Telt circa 40 leden. Contributie f 4.20. Schietoefeningen aan de Stedelijke scliietbaan des Dins dags middags gedurende de maanden April tot October. fiaderver een iging d.d. Schutterij. (Afd. „Zut- phen" v. d. Ned. Schutterijkader-Bond); Beschermheer: C. C. Brünings, Majoor-Kommdt. Bestuur D. W. Schoon- man, pres., W. van Ooij, vice-pres., G. Starink, secr., D. A. Bos, penningm., G. L. Förch, algem. secundus, J. Remmelink en J. J. van Beest, Comm. van Orde. Telt 25 leden en 12 begunstigers. Contributie leden f 4,80 's jaars en f 1,entrée. Begunstigers f 2,50 's jaars. DoelVerhooging militaire waarde der Schutterij. Schietvereeniging ConcordiaPres. B. E. Onderwater van Brandwijk. Secr.-Thes., J. Canters. Casino. Commissarissen: B. E. Onderwater van Brandwijk, pres., Jhr. Mr. D. W. van Andringa de

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1900 | | pagina 76