138 ADRESBOEK, van ZUTPHEN. zoodanige ouders, die ook zeiven te Zutphen geboren waren en ook onafgebroken alhier hebben gewoond. De weezen verlaten in den regel op hun twintigste jaar of wel vroeger het gesticht en erlangen eenigen uitzet. Aantal verpleegden, einde 1897 26, en wel 14 meisjes en 12 jongens. Nieuwe of Diaconie-Weeshuis in de Spiegelstraat. Huis bewaarders, P. Hendriks en vrouw. Hier worden de ver gaderingen van het collegie van diakenen en van de werkinrichting gehouden, alsmede de bedeelingen aan de armen verstrekt. Bornhof. Provisoren: Mr. J. Thooft, H. Ketjen, Mr. J. B. Sülner, G. J. Yerweij en A. Barenbrugh. Rentmeester, J. van Dam, Geneesheer, Dr. D. 11. Ort, Heelmeester, Dr. A. J. van Rhijn. Een oude mannen- en vrouwenhuis voor alle Christelijke ge zindten. De provenieren worden door provisoren benoemd met voorwaarde dat zij geboren zjjn in deze stad, 6 jaren hier moe ten hebben gewoond, en by geboorte buiten deze plaats 12jaren alhier moeten zjjn gevestigd geweest, daarenboven boven de 30 jaren oud zjjn, van goed zedelijk gedrag en in het bezit van de noodige kleeding en ondergoed, een kachel en een kastje. Aantal verpleegden 180. Vereeniging van Moederlijke Liefdadigheid. Bestuur: Mevr. de Jongede Brauw, pres. Mevr. de Jongevan Asch van Wijk, Thes. Mevr. DingemansTitterington, Secret. Mevr. van RhijnMeijer. Mevr. Epke de Leu. Mevr. Yeldersvan der Linden. Stedelijk Ziekenfonds. Directie dezelfde als bij het Zie ken- en begrafenisfonds der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. GeneesheerenDr. W. Snelljes en Dr. A. J. van Rhijn. Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Contributie voor een huisgezin 3 cent per week. voor een kind by zjjne ouders inwonende van 18 jaren en daarboven 2 cent per week. voor een op zich zelf wonend lid, man of vronw, 2 cent per week. De Sint Anthonie Groote Broederschap. Bestuur: Voorzittend Olderman, A. Steenlack. Olderlieden: Mr. J. Thooft, W. C. M. R. baron van Ileeckeren van de Heest, Gilde- meesters: A. J. W. van Doorninck en F. H. Umbgrove. Rentmeesterlik. VV. Ilasselo. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning en ver zorging van bchoeftigen. Zij dateert van het jaar 1451. De ondersteuning bepaalt zich tot de uitdeeling van zoogenaamde „preuvingen" van brood, boter, vleesch of spek, aan huiszittende ADRESBOEK van ZUTPHEN. 139 burgers. Tot deze instelling behoort ook het Ruitershofje (1571), bevattende 31 woningen. Tot de opname in hetzelve wordt ver- eischt een 8jarige inwoning te dezer stede en wordt in eens betaald voor de bewoning van een huisje op de binnenplaats voor één persoon f 50, voor gehuwden f 75 en voor een woning uitzicht hebbende op de straat voor één persoon ('60 en voor ge huwden f 100. De Sint Anna Broederschap. BestuurMr. J. Thooft. J. E. de Voogt G.Nzn. en Mr. W. J. L. Umbgrove. Rent meester: C. A. Wolters. Eene instelling van weldadig heid tot ondersteuning van huiszittende behoeftigen. Zij ondersteunt 40 behoeftigen a 60 cent per week. De Sint Antonie Kleine Broederschap van de Nieuwstad. Bestuur, Olderlieden Mr. J. Thooft, Mr. W. J. L. Umb grove en W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest; GildemeestersJhr. P. E. van de Merwede Quarles van Ufford en F. H. Umbgrove. Rentmeester: W. F. II. van Barrelo. Deze instelling ter ondersteuning van niet be deelde huiszittende armen, deelt jaarlijks aan een zeker aantal behoeftigen zoogenaamde preuvingen" uit. De Sint Antonie Kleine Broederschap. Olderlieden en Gildemeesters: Mr. J. Thooft, F. H. Umbgrove, Mr. J. B. Sölner, W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest, A. Steenlack en C. C. Brünings. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende armen, die jaarlijks aan 20 behoeftigen «preuvingen" uitreikt. Genootschap ter beoefening van Natuurkundige Wetenschappen (Physica). Bestuur: Pres. G. T. Bruyn, S. T. Heeringa, Dr. T. K. M. von Baumhauer, Dr. D. Bruins, B. Cuperus en C. Bijl, Secret. Dr. A. J. Swart, Penningm. D. Albers Wzn. Houdt 's winters eiken Maandagavond te 7V2 uren vergadering boven de Groote Sociëteit. Contri butie f 5, Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Bestuur: Pres., B. Cuperus, Vice-Pres., Dr. A. J. Oort, le Seer., Dr. A. j] van Rhijn, 2e Seer., Dr. D. Bruins. Deze vereeniging. waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van weten- schappelijken aard te bespreken. Daartoe wordt door het lid, hetwelk een spreekbeurt op zich heeft genomen, een van te voren ingediende vraag beantwoord of wel eene mededeeling gedaan. Nadat de spreker zijn rede, welke in geen geval mag worden voorgelezen, heeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde onderwerp geopend. De vergaderingen worden

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 74