82 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Geneesheer en: Dr. J. van der Eist en Dr. VV. Sneltjes. Heel meester Dr. J. van Zelm. Contributie voor een gezin 3 cent per week. voor ieder kind van 18 jaren en daarboven 1 cent per week voor een op zich zelf wonend lid man of vrouw 2 cent per week Telde 1 Nov. 1871 338 huisgezinnen en 17 bijzondere leden. De Sint Anthonie Groote Broederschap. Bestuur. Olderlieden J. G. van Löben Seis, Mr. W. J. Swaving en Mr. J. F. B. van Hasselt. GildemeestersMr. li. I. Swaving en Mr. C. IJ. van der Muelen. RentmeesterH. Heijns. Eene instelling vau weldadigheid tot ondersteuning en verzorging van behoeftigen. Zij dateert van het jaar 1451. De ondersteuning bepaalt zich tot uitdeeling van zoogenaamde preuvingenvau brood, boter, vleesch of spek, aan honderd één en zestig huiszittende burgers. Tot deze instelling behoort ook het Ruitershofjc (1571), bevattende 23 wouingen To' de opname in hetzelve wordt vereischt eene Sjarige inwoning te dezer stede en wordt in ééns betaald: Voor de bewoning van een huisje op de binnenplaats, voor één persoon f 50,voor gehuwden 1 75,en voor eene woning uitzicht hebbende op de straat voor één persoon 60, en voor gehuwden 100. De Sint Anne Broederschap. Bestuur-. Mr. J. Thooft, H. 1). Mispelblom Beijer en J. W. F. Quanjer. RentmeesterC. A. Wolters. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende behoeftigen. Zij ondersteunt 50 behoeftigen. De Sint Anthonie Kleine Broederschap van de Nieuwstad. Be stuur. Olderlieden: Jhr. Mr. P. N. Quarle9 van UffordMr. C. U. van der Muelen, Mr. J. Thooft en Mr. W. J. L. Umb- grove. GildemeestersL. A. F. H. Baron van Heeckeren en RentmeesterA. A. van Dick. Deze instelling ter ondersteuning van nietbedeelde huiszittende armen deelt jaarlijks aan 25 behoeftigen zoogenaamde //preuvingen'' uit. De Sint Anthonie Kleine Broederschap. Olderlieden en Gilde meesters: Mr. D. J. E. van Löben Seis, Mr. B. A. Roelvink Mr. J. Thooft, L. A. F. H. Baron van HeeckerenMr. C. U. van der Muelen, D. J. Wilbrenninck. Eene instelling van weldadigheid ter ondersteuning van huiszittende armen, die jaarlijks aan 20 behoeftigen preuvingen uitreikt. Genootschap tot beoefening van natuurk. wetenschappen (Physica). Bestuur: Pres., P. Brouwer Rz. Dr. J. H. Kroon, Dr. D. G. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 83 Cramer, Dr. J. Witkop, J. A. Snijders Czn. Seer., Dr. H. W. van Rhijn. PenningmG. J. Dercksen. Instrumentaria en Bibliothecaris, J. C. T. Groneman. Houdt 's winters eiken Maandag avond te 7 uren vergaderingen boven de Groote Sociëteit. Contributie 7. Afdeeling Zutphen der Nederlandsche Vereeniging tot Afschaf fing van sterken drank. BestuurPres., G. R. Erdbrink. Fice-pres.Dr. H. W. van Rhijn. Secr., M. C. de Vos. Penn., E. van Roekei. A. Verweij Jr., bibl. Telt 92 leden. Vereeniging Zutphen (Vereeniging tot het houden van zomer en winter-Volks-Vermakelijkheden). Bestuur: VoorzitterMr. Jb. Dam. Onder-VoorzitterMr. J. A. van Hasselt. Secret Mr. J. L. A. Stolk. Penningm.., C. C. Brunings. H. J. P. Schrassert Bert, J. P. Rijshouwer, G. J Verburgt, J. W. ten Braak, R. Markus, Jhr. J. E. A. Meijer, 1). J. Itz, H. D. Mispelblom Beijer Jr., J. van Dorsten. Contributie f 1. Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Bestuur: Pres., Dr. J. H. Kroon. Vice-pres.Dr. J. Witkop. Ie Secret., Mr. B. H. Pekelharing. 2e Secret., Dr. T. K. M. von Baumhauer. Deze vereeniging, waarvan het, aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragenheeft ten doel onderwerpen van wctcnschappelijkeu aard te bespreken. Daartoe wordt door het lid hetwelk eene spreekbeurt op zich heeft genomen, eene van te voren ingediende vraag beantwoord, of wel eene mededeeling gedaan. Nadat de spreker zijne rede, welke in geen geval mag worden voorgelezen, heeft uitgesproken, wordt do discussie over het behandelde onderwerp geopend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand van October af tot en met April De contributie bedraagt 2.25 's jaars. De ver eeniging kiest zelve hare leden. Polyhymuia. Vereeniging ter bevordering van uiterlijke wel sprekendheid. Bestuur: Pres., J. A. Vrugtman. Ie Schrijver, J. J. Haak. 2e Schrijver, E. G. Volkersz. Fiscaal, F. Dam. Penningm.B. W. van Eldik. Getal leden: 17 werkende, 203 niet werkende en 46 buitenleden. Contributie f 4, entree 2 onderscheidingsteeken en 1 Ex. der wet f 1,50, sortie f 2. Oefeningsvergad. Dinsdag om de 14 dagen 's avonds te 8 uren. Gewone vergadering Dinsdags om de 14 dagen 's av. te 8 uren. Vereeniging Liefhebberij-Tooneel. Directeur, Jhr. J. E. A. Meijer. Régisseur, F. C. W. Juckeina van Burmania Baron

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1872 | | pagina 45