Bijlage N. 4 W erkzaamheden. De werkzaamheden van den dienst bestonden uit A 1. Ondersteuning van maatschappelijk hulpbehoevenden. 2. Uitbesteding van armlastigen in gestichten of gezin 3 Geneeskundige armenverzorging in en buiten ziekenhuizen. 4. Werkverschaffing voor den steun tewerkgestelden. 5 Verleening van voorschotten van allerlei aard. 6. Verhaal van kosten in den zin der Armenwet. B 1. Steunverleening aan valide werkloozen. 2. Administratie voor de werkverruiming. 3. Steunverleening aan kleine grondgebruikers. 4. Administratie voor de wachtgeldregeling. 5. Extra hulp aan werkloozen, z.g. B. steun. 6. Controle op de administratie van de werkloozenkasse 7. Administratie voor de Krankenkasse. C. 1. Informatiedienst. welke 2. Samenwerking met vereenigingen en mstell ngen we zich maatschappelijke steunverleening ten doel stellen. D. 1. Overige werkzaamheden, waaronder distributie goedkoope levensmiddelen en spaarregeling. Toen op 1 Mei 1941 de gemeentelijke arbeidsbeurs werd op aenomen in het systeem van de arbeidsbureaux, werd de op de administratiën der werklozenkassen naar onzen "751. d.d. 10 Juni 1941 van hel Depar.emen. van sociale zaken werd de aanwijzing van arbeiders voor de van njkswege qesubsidieerde werkverruimingsobjecten, waarmede onze dienst las belas., me. Ingan, van 30 Juni 1941 if.Tllf'onzeVdlenst arbeidsbureaux. De administratie bleef echter bi) onzen dienst, zoodat deze verandering geen noemenswaardige vermindering VaM«elngL0„g9veaV„°4 Mei' werden de werkzaamheden welke he- betrekkinq hadden op het verstrekken van vertermgsgelden, voo scholten voor kleeding en schoeisel, sociale bilslag, voorschoen oo loonen alsmede de uitbetalingen van de overgemaakte loon- overschott'en van de in Duitschland werkzame arbeiders, aan het arbeidsbureau overgedragen. Onze oorspronkelijke gedachte, dat hiermede dat deel sociaal werk voor ons zou zijn afgeloopen, bleek op een misverstand te berusten, daar regelmatig de be trokkenen door genoemd bureau naar onzen dienst werden ver- W De" werkzaamheden werden met ingang van 25 Aug. 1941 uitgebrdd met de administratie voor de inkwartiering van tewerk- Bijlage N. 5 gestelden uit andere plaatsen. Verder moesten de werkzaamheden voor het berekenen van de vergoeding voor de verplichte sluiting der bedrijven op 29, 30 en 31 December 1941 door onzen dienst worden verricht. Dossiers. Wederom vermeerderde het aantal dossiers en wel met 257. Brieven en looninformaties. Er werden 2643 brieven ontvangen voor sociale zaken en 665 voor het burgerlijk armbestuur; totaal 3308 (v. j. 2717). Verzonden werden voor sociale zaken 2563 (v.j. 2543), voor armenzorg 1573 (v.j. 1426), terwijl 273 looninformaties werden verzonden, zoodat het totaal aantal uitgaande stukken 4409 (v.j. 4584) heeft bedragen. Steunaanvragen. Het aantal ontvangen verzoeken om steun door het burgerlijk armbestuur bedroeg 1572 (v.j. 1614). Rapporten. Het totaal aantal rapporten dat door de controleurs werd op gemaakt bedroeg 3883 (v.j. 3712). Hiervan waren voor de gesubsi dieerde steunregeling 777 rapporten (v.j. 1206). Deze vermindering, voor zooveel betreft de steunregeling, is het gevolg van de in voering van het loonbesluit voor de werkverruiming, waarbij controle op de tewerkgestelden is vervallen. Voor armenzorg en informatiedienst werden 3106 rapporten opgemaakt, tegen 2536 in het vorige verslagjaar. Personeel. De verhouding onder het personeel is zeer goed te noemen. Er heerschte steeds een prettige sfeer. Per 11 Februari werd, in verband met de uitbreiding der werkzaamheden, als schrijver op arbeidscontract aangesteld W. Plekkenpol. De heer F. G. Hoekstra, die tijdelijk op het bureau werkzaam was, kon op 1 Mei worden ontslagen. De heer D. Bril werd met ingang van 1 Januari 1941 be vorderd tot adjunct-commies 1ste klasse, terwijl met ingang van 1 Juli de heeren J. H. C. van Duyl, J. Sten ver t en C. A. J. Lugthart, die reeds werkzaam waren op arbeids-contract, een vaste aanstelling als klerk kregen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 87