Bijlage M. Brandwachts aan den hoofdpost. Er waren drie vaste brandwachts, te weten De brandwachts verrichten naast de herstellingswerkzaamheden voor de brandweer, ook werk voor de andere takken van ge meentedienst. Geüniformeerde brandwachts. Volqens artikel 114 der algemeene politieverordening worden de manschappen, die bij openbare vermakelijkheden of andere samenkomsten voor de bediening der brandbluschmiddelen tegen woordig moeten zijn, aangewezen vanwege de brandweer. Hunne instructie is vastgesteld door den brandraad op o October 1920 en goedgekeurd door den Burgemeester blijkens diens brief van 28 October d.a.v. Het aantal wachtdiensten bedroeg over 1941 67. Preventief Toezicht. De controle bij bioscopen, publieke vermakelijkheden, fabrieken, enz., is opgedragen aan den controleur-brandmeester A. J. W. W elm er s, het toezicht op hooi-, stroo-, lompen- en dergelijke bergplaatsen aan den brandmeester F. J. van Bruggen. De volgende gebouwen, werkplaatsen, enz., werden in IVIl geinspecteerd Bijlage M. 5 Burgemeester en Wethouders stelden in handen van den brand raad om advies de volgende verzoekschriften ingevolge bouw verordening, hinderwet, enz. Beroep. Benoemd door B. W. Namen. bij besluit van met ingang van G. Arentsen smid 10 Mrt 1921 14 Mrt 1921 van Huffelen smid 10 Mrt 1921 21 Mrt 1921 H. J. Borninkhof Jr schilder-timmerman 20 Jan. 1934 1 Jan. 1934 Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Stadhuis. De brandbeveiliging voldeed aan de eischen. Buitensocieteit. Alsvoren. Schouwburgbioscoop. De brandleiding en cabine bleken in orde te zijn. Bioscoop Luxor. Alsvoren. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Bioscoop Odeon. Alsvoren. St. Walburgskerk met toren. Door Kunstbescherming werd in de kerk een stationaire motor met pomp geplaatst ten behoeve van de brandleidingen op de kerkdaken en de stijgbuis in den toren. De brandweer oefende met die brandbluschmid delen regelmatig. Museum in het Wijnhuis. De brandleidingen bleken in orde te zijn. St. Walburgis-ziekenhuis. De brandleidingen bleken, na aangebrachte ver anderingen in de voedingsleiding, in orde te zijn. Perceelen Apenstert 9. De rookgeleiding bleek niet in orde te zijn. Op aanzegging verbeterd. Barlheze 36. Geconstateerd den brandgevaarlijken toestand in de werkplaats, waarvan bericht gezonden aan den Directeur van G.W. Barlheze 87. De rookgeleiding bleek niet in orde te zijn. Op aanzegging verbeterd. Halterstraat 5. Alsvoren. Kolenstraat 7. Alsvoren. Kreijnckstraat 3. Alsvoren. Nieuwstad 2a. Alsvoren. Oude Kanonsdijk 76. Alsvoren. Raadhuissteeg 19. Alsvoren. Hooibroei. Bezocht werden 126 hooiopslagplaatsen. Direct brandgevaar werd niet geconstateerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoorsteenen en rookkanalen werd op last verwijderd. Nog enkele malen moest waarschuwend worden opgetreden, terwijl bij niet voldoen proces-verbaal volgde.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 83